Атестація та години які потрібні

Доброго дня. Працюю з 2017 року вчителем хімії. В минулому році на платформі Прометеус пройшла курси з булінгу в 80 годин. На відомих платформах немає онлайн курсів з мого предмету, тобто хімії, яким чином мені набрати 150 годин з предмету? Чи хоча б 30 за рік? Де можна пройти безкоштовні або “коштовні” щорічні онлайн курси? Атестація запланована на 2022 рік. Поясніть будь ласка що я маю робити? І ще я працювала та одночасно навчалася на магістратурі за своєю професією, прочитала, що це також нараховується як години до атестації, поясніть, будь ласка, як і яким чином? I якщо всі 150 годин будуть набрані, але всі не з хімії, так можна?

Ви маєте проходити підвищення кваліфікації щорічно. В 2022 році у вас має бути 90 год підвищення кваліфікації з предмету. Необов’язково по 30 за рік. Курси зазвичай проходять в обласному ІППО.

1 Вподобання

Цих “щорічних” курсів з хімії ніде немає, дайте будь ласка посилання на проходження курсів онлайн саме з хімії або хоч приблизно схожого на хімію?))) І чи можу я набрати 90 годин, і не проходити курси, які потрібно проходити раз на п’ять років, бо закінчила нещодавно магістратуру за фахом? Начебто можна було в ці 90 годин включати не лише хімію, але в якому обсязі теж невідомо

Почнемо з кінця.

  1. Пункт 28 до вас і до інших вчителів не має ніякого відношення.
  2. Ви можете набирати щорічно різну кількість годин, необов’язково 30 (сперечатися марно, бо такої вимоги не існує).
  3. Ваше навчання на магістратурі вже не має відношення до підвищення кваліфікації, курси можна не проходити лише в рік отримання диплома.
  4. На базі ОІППО є курси щорічно, і з хімії теж!, Ваш заступник вас має включити в список на ці курси. Або можна проходити онлайн. Але такі курси вимагають визнання їх педрадою, з чим бувають проблеми.
  5. Я не маю відношення до онлайн курсів з хімії, тому не маю ніяких посилань.
  6. Опрацюйте Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, або попросіть доступно розтлумачити вам його пункти того, хто в цьому розуміється.

Тобто кожного року мене мають включати у список проходження курсів? (Якщо курси щорічні)? І скажіть, будь ласка, курси які проходять кожні 5ть років години за них входять у загальні 90 годин чи ні?

Щодо вашого пункту 6 у нас ніхто не розуміється, тому і звертаюсь до вас, сподіваючись що допоможете.

А онлайн курси з виховної роботи не нараховуються в ці 90 годин?

Курси вже не проходять щоп’ять років, курси проходять щорічно. Кожного року вас мають включати у списки для проходження курсів.

Якщо педрада порахує, що курси з булінгу, критичного мислення, …і т.інш. ваші фахові курси, то вона вам їх зарахує. Я про онлайн. Але оскільки адміністрація боїться всього цього, тобто брати на себе відповідальність і потім комусь доводити які курси такі, а які не такі, то найдієвіший і найнадійніший спосіб проходження курсів - це курси в ОІППО.

Про 90 год я говорив у вашому конкретному випадку. Бо, наприклад, тим хто атестуватиметься у 23 році треба буде вже 120 год. І так, сюди зараховуються всі години підвищення кваліфікації: онлайн, очні, дистанційні.

А хіба для тих хто атестується в 2023 році потрібно не 150 годин?

Так, в 22 році 90 год, а в 23 - 150

У законі також говориться про необхідність проходження навчання з інклюзивної освіти - тому частину “нехімічних” курсів мали б зарахувати, якщо вони стосуються інклюзії

Якщо говорити про курси в ОІППО, то там є обов’язковий модуль з інклюзивної освіти, який становить не менше 10%.

Не у всіх - точно знаю (може, щось недогледіли чи недодумали й з наст року виправляться).