Прийняття понад ліцензійний обсяг

На сайті ВНЗ міститься інформація про те, що ліцензійний обсяг на певну спеціальнйсть - 50 осіб, з яких 24 бюджет, а 26 - контракт, При цьому допущено майже 150 осіб. Моє місце в рейтинговому списку - 103. У ВНЗ переконують в тому, що я на умовах котнракту я гарантовно вступлю до ВНЗ. Тому що на контракт беруть усіх, незалежно від обсягу ліцензійного набору. Тобто як понад тих 26 контрактних місць, так і понад 50 місць взагалі. Мотивують це тим. що між контрактниками конкурсу немає, а тому ВНЗ може “взяти” необмежену кількість студентів. В мене таке пояснення викликає сумнів. Сумінів у тому, що ВНЗ може взяти на навчання понад ліцензійний обсяг. Чи равильно я розумію? Чи правильно я розумію, що ВНС може взяти на навчання на контракт лише 26 вступників і може влаштувати конкурс між контрактниками?

Сколько в прошлом году на этом месте было лицензировано - и сколько приняли человек?

Середній рейтинговий бал зарахованих на бюджет 171.13
Середній рейтинговий бал зарахованих на контракт 129.86
Середній бал ЗНО серед зарахованих на бюджет 169.46
Середній бал атестата зарахованих на бюджет 9.89
Середній бал ЗНО серед зарахованих на контракт 127.50
Середній бал атестата зарахованих на контракт 6.78
Середній рейтинговий бал всіх зарахованих 163.96
Загальний середній рейтинговий бал всіх заяв 163.96
Мінімальний бал ЗНО серед зарахованих на бюджет 162.33
Мінімальний бал атестата серед зарахованих на бюджет 7.20
Мінімальний рейтинговий бал серед зарахованих на бюджет 166.85
Зараховано на бюджет всього 19
Зараховано на контракт всього 4
Максимальний обсяг державного замовлення 23
Всього прийнято заяв 23
Середній пріоритет заяв всіх заяв (від 1 до 9) 3.17
Ліцензійний обсяг 100

|Залишилося невикористаних ліцензійних місць|77|
|Конкурс на одне бюджетне місце (всі заяви)|1.21|

Тобто, в 2019р. ліцензійний набір був 100 осіб, а 2020 скоротили до 50.

  • ще таке, в 2019р. по цій спеціальності (027) освітня програма була інша, ніж в 2020р. В 2019р. було 027 “Музеєзнавство, пам"яткознавство”, а в 2020 - 027. Експертиза історико-культурних цінностей.

Я вижу, что лицензия была 100, а приняли - 23. На контракт - вообще 4х.
Т.е., если бы пятый просто явился и заключил контракт - ему бы еще и тортик подарили! :slight_smile:

Так что тут (не знаю, что вам говорили в МОН и как вы поняли) - банальный и жесткий - недобор!
И значит, в этом году - тоже будет недобор. Народ просто не явится на контракт. Даже если заявок подано - многие тыщи )

Таким образом вероятность поступить сюда в этом году на контракт - 99% (1% оставим на недостаток информации и климатические катаклизмы)

1 Вподобання

Да, я тоже это вижу. Та же ситуация и по 2018г. Но в 2020 г. , как я уже сказал, меньше ЛО - не 100, а 50. И, главное, уже другая, более интересная ОП. Уже не просто “музезнавство”, а имнно “експертиза историко-культурных ценностей”. По Украине именно такой специализации, больше ни в одном ВУЗ, как основной специализации, на сегодня нет. больше. Есть в рамках “Истории”, но как добаочные предметы. Может этим такой всплеск и конкурс 3 чел. на место и обусловлен в 2020 году

  • если сосредоточиться только на 027, то в Шевченко на 027 конкурс 2 чел. на мест , подано 104 заявы на 50 мест, т.е. там конкурс даже ниже. Полагаю, потому, что там, опять же - просто “музееведение и памятковедение”, а в Культуры - “Експертиза”. Или нет?

это не в МОН говорили, а в ВУЗ как раз ( по поводу набора всех контрактников)
сверх ЛО

Вуз не слушаем. Могут наплести. (Как и я) Основная их мысль, которую хотели вам донести : “Возьмем всех!!! Вы только приходите!” :wink:
На специализацию - тоже не смотрим - это всего лишь пара лишних предметов к общему, утвержденному в МОН, учебному плану для всех вузов.

А, вот на то, что у вуза на эту специальность хронический недобор - смотрим и запоминаем :slight_smile:

1 Вподобання