Категорія педагогічного працівника з науковим ступенем

Щось я не пригадую, щоб тема дисертації зазначалось в кандидатському дипломі. Ви ж не кандидат наук за темою, а кандидат педагогічних наук зі спеціальності “Історія і теорія педагогіки”. Ваша спеціальність збігається з викладацькою діяльністю, адже ви застосовуєте знання з історії та теорії педагогіки при викладанні свого предмета.

Складається враження, що ваше керівництво просто займається здирництвом.

1 Вподобання

Доброго вечора, маю запитання про атестацію працівників ЗДО. У червні 2017 року я отримала диплом бакалавра, вступила до магістратури на індивідуальний план і пішла працювати в школу соціальним педагогом за спеціальністю, пропрацювала рік і, на жаль, мене скоротили з посади, після чого я пішла працювати вихователем в ЗДО, в грудні 2018 року отримала диплом магістра і наразі вже другий рік працюю в садочку. Чи маю я право атестуватись на посаді вихователя, як спеціалість, який три роки як закінчив університет, маючи 3 роки педагогічного стажу, але тільки 2 роки роботи саме в садочку? Дякую за відповідь.

Два роки перебування на посаді достатньо для атестації на категорії.

Вашого стажу достатньо, щоб атестуватися на другу категорію.

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо педагогічний працівник отримує науковий ступінь під час атестації (2019-2020 н.р.), однак на момент написання заяви на позачергову атестацію на “І категорію” ще не мав вказаного ступеня - отримав його лише наприкінці року 2019, тепер вимагає щоб його автоматично атетсували на “вищу категорію”, як правильно це провести відповідно до чинного законодавства та чи можливо це?
Дякую за відповідь!

Працівник правий, на момент подання заяви про атестацію він не мав права претендувати на вищу категорію, але під час атестаційного процесу обставини змінилися і тепер він таке право має. Тож АК має враховувати нові реалії.

Дякую, так я з вами погоджуюсь, проте як це тепер провести правильно по документах, які готувалися на вказаного педагогічного працівника (наказ про атестацію, заява у якій пед. працівник вказує що бажає атетстуватися на “І категорію”) чи ніяких змін вносити не потрібно, а просто апелювати до наказу МОН, який буде пізніше? Дякую!

Працівник може написати заяву до АК “У зв’язку з присвоєнням мені наукового ступеня кандидата педагогічних наук прошу атестувати мене у 2019-2020 н.р. не на першу категорію, як було зазначено у заяві від_____, а на вищу”, ну і рішенням АК від грудня-січня буде ухвалено: “Відповідно до заяви _____ від ____ вважати, що _____ претендує на присвоєння вищої категорії відповідно до п._____ Положення про атестацію педагогічних працівників”

Дякую за вичерпну відповідь!!!

1 Вподобання

Перегляньте наказ 2013 року,де зазначено,що викладач/вчитель з науковим ступенем приймається на роботу в школу/коледж на вищу категорію.в мене була подібна ситуація,коли я не була кандидатом наук,у ВНЗ працювала старшим викладачем,а в коледжі спеціаліст(в цей час навчалась в аспірантурі),то я була змушена атестуватись з спеціаліста на 1 категорія одразу.Керівництво порушує Ваші права.коли Ви захистились Вас необхідно було перевести хоча б на 1 категорію,тому що захист дисертації є підвищенням кваліфікації на 5 років.в мене був захист в 2015 ,зараз підвищувала кваліфікацію

В мене аналогічна ситуація, не хочуть атестувати. Як вирішилося Ваше питання?