Обов'язковість написання виховних планів в початковій школі

Чи є правомірною вимога щодо обов’язковості написання виховних планів у початковій школі і чи можуть зняти гроші за класне керівництво, якщо немає плану ? Чи є дієвою Інструкція з діловодства за 2018 рік? Чи мають право вимагати наявність класних куточків із переліком того, що там має бути? Чим керуватися у своїй роботі, якими документами?

Основні нормативні документи, якими має керуватися вчитель та класний керівник - це: Конституція України, ЗУ “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Положенням про класного керівника. Якщо в цих документах є вимога до написання планів виховної роботи або до створення кучочків, то обов’язково виконуйте ці вимоги. Якщо в цих документах ви не знайдете такої вимоги, то працюйте спокійно без них. Гарних вам канікул.

1 Вподобання

Дякую. Але що робити, коли документи суперечать один одному?

Робити так, щоб не було проблем на роботі і ви там почувались комфортно. А це залежить вже від вас.

Жах, якщо чесно. а спитати, що за протиріччя, щоб їх прибрати ви не хочете? Жахлива порада: сядьте на шпагат. І це освітяни.

1 Вподобання

Якщо ви знайшли підстави для тих вимог, які до вас висуває ваше керівництво, то що я можу зробити? Ви очікуєте, що я вам пораду йти на конфлікт? Це має бути ваше рішення, але ж ви знайшли підстави для тих вимог, які до вас висуваються.

при чому тут керівництво? хто повинен вирішувати протиріччя? керівництво, якщо воно нормальне, вже б давно підняло тему протиріч. Якщо керівництво не вважає у тому своє призначення, а лише виконання вимог, то це ж мазохізм. Хто повинен віришувати ці проблеми? ви їх навіть не захотіли озвучити. тобто вони там так і будуть і вчителі будуть сідати на шпагат, а тому нормальнох роботи не очікується.

Озвучте, будь ласка, протиріччя. Без їх озвучування поради цього експерта відходять у розряд “і без його поради так усі роблять”.

скандал і конфлік - це коли людина хоче собі щось, що по закону не положено. Але в українській пострадянській культурі звинуваченням у намаганні розпочати скандал лякають, щоб нічого не робити. Так ось, пане екперте, якщо для вас підняти питання якоїсь проблеми і намагатися її вирішити, це скандал, то ви такий екперт як я балєріна. Тому не дивно, що ви не поцікавилися протиріччями, а дали стандартну пораду як прикласти подорожніка. Український вчитель має право на досконалі інструкціїї для роботи. А вдосконалювати їх чогось не можна, виходить, і навіть про то говорити не можна, бо одразу звинуватять у скандальності. Маразм освтіній. Замкнуте коло.

2 Вподобання

Я порадив самостійно опрацювати документи, якими керується у своїй роботі класний керівник і знайти там вимоги до класних куточків та написання планів виховної роботи. І працювати відповідно до вимог чинного законодавства. Людина опрацювала та знайшла певні протиріччя. Як їй бути? Працювати так, щоб їй було комфортно. Якщо їй комфортно спиратися на одну частину законодавства - то її право, хоче спиратися на іншу - чудово, це теж її право. Я не знаю в яких умовах працює людина, який у неї характер, то чому ж я маю радити їй те, що може їй зашкодити? Я цього робити не буду.

Вона до вас звернулась вже з другим питанням - протиріччя. а чи є там протиріччя? я їх не знахожу. а якщо вона їх знаходить, то вона не зрозуміла, про що читала. Тільки ви цього не замітили, чи не захотіли. скоріш не захотіли, бо написали муть про “йти на конфлікт”. так у чому сенс вашої допомоги? ви щойно відмовили у допомозі! ви їй не допомогли розвінчати щойно нею створений міф. немає у неї вибору не писати план. А так я к ви їй того не пояснили, я роблю висновок, що ви просто не взмозі то зробити. У вузі цього не роблять, не вчать ні шкільному праву ні як ним користвуатись, на відміну від європейських вузів, де розжують на лекції, і ще на консультації, яку запросиш у викладача.І чогось там корона дипломна нікому не жме.

1 Вподобання

То поясніть ви. Чому ж не пояснили?

Немає там протиріччя: ваш кінцевий документ - Інструкція з діловодства вашого роботодавця, тобто школи. Шкільна діловод- інструкція, згідно нових постанов, складається самою школою, а саме шкільною радою. І якщо там є “писати план”, то ви зобов"язані його писати:“з жовтня 2018 кожна школа створюватиме власну інструкцію з діловодства на основі типової, зник перелік обов’язкової ділової документації, оскільки за новими правилами його визначатиме педагогічна рада кожного закладу.” МОН пропонує перелік документів, який на 22% меньший за минулий, і має гриф “рекомендований”. Старий перелік був обов"язковий. тобто як не крути, якщо ваша шкільна рада бажає план, то нікуди вам діватись з цього підводного човна. Необов"язковими плани кл.керівників стають для МОН,тобто міністерство більш не диктує школі у цьому. МОН віддало право вирішувати самій школі. От якщо ваша школа вирішить скористатися МОНівським рекомендованим переліком, ото ваше щастя. І не слухайте того експерда, він вам як раз порекомендував зробити вибір, якого у вас немає, а значить, штовхнув вас на проблеми. не буде вам комфортно від його поради, бо ви не виконаєте свої обов"язки. Стосовно першого питання “відсутність плану - неоплата праці кл.керівника”: у Постанові про класного керівника написано, що узявши класне руководство на початку року, ви зобов"язані вести клас до кінця року" (п.2.2.), тобто грубо кажучі, вам зобов"язані платити за кл.керівництво і без плану, або просто звільнити з цієї посади по причіні, якщо відсутність цього плану є вагомою причиною, тобто якщо роботодавець це достатньо вагомо обгрунтує (п.2.2. У виняткових випадках з метою дотримання прав та інтересів учнів (вихованців) та їх батьків зміна класного керівника може бути здійснена протягом навчального року). А так як вище було доведено, що план ви писати зобов"язані, то пишіть план. А ще ви-вчитель початкових класів, про що постанова каже “У початкових класах класне керівництво здійснює вчитель початкових класів”, тобто ви або ведете у цьому класі уроки і кл.руководство, або не ведете там нічого з двох, бо посада вчителя початкових класів і кл.керівника - два в одному.

Тут палка з вдома кінцями: “Інструкція є типовою, а відтак кожна школа на її основі розроблятиме власну. Це дозволить закладам освіти організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей” (АБО УРАХУВАННЯМ ВЛАСНИХ ТАРАКАНІВ - хочу, щоб усе було надруковано на рожевих аркушах)," а також убезпечить від надмірних вимог органів управління освітою" (так, органи, коли пристануть, постановою від 2018 м.ожна відправити у подорож). Зря вони, треба було зробити список “-22%” обв"язковим, щоб дати змогу позбутися совкового паперового фетішу. А рочків через 10 можна зробити “рекомендованим”.

2 Вподобання

Молодець. Те, що ви написали на 1000 слів укладається в одне речення: “Якщо у вашій школі вимагають писати план виховної роботи, то пишить, бо це право школи визначати доцільність написання плану”. :slight_smile: