Перша атестація вчителя інформатики початкових класів

За дипломом вчитель початкових класів, в додатку до диплома написано, що можу викладати інформатики в початковій школі, але ось уже як 8 років викладаю інформатику в 5-9 класах чи можу атестуватись на ІІ категорію?

За п.3.26 можете атестуватися.

1 Вподобання

Навіть, якщо немає курсів?

Курси мають бути обов’язково!

Чи можуть відтермінувати атестацію з березня на травень в зв’язку з тим, що ще не пройдені курси?

Ні. Типовим положенням не передбачено перенесення чи зміна дати засідання АК. Тому, поки ще достатньо часу, постарайтеся їх пройти. Ви вперше атестуєтеся? Скільки років після закінчення зво?

Атестуюсь вперше, навчання диплом спеціаліста отримала у 2015 році

Але ж ви працюєте не по спеціальності. Тому курси треба обов’язково.

Ми практикуємо атестацію “авансом” у подібних випадках, просто вручну вписуємо інформацію про курси в атестаційному лист.

Атестуюсь у 2020 році(ІІ категорія).Чи потрібно проводити відкриті уроки,якщо так то у якій кількості?

Усе залежить від того, як організований атестаційний процес у вашому навчальному закладі. Положення про атестацію не вимагає проведення відкритих уроків, проте атестаційна комісія має пересвідчитися в тому, що ви відповідаєте ІІ категорії. Це і перевірка журналів, в зошитів, і відвідання уроків тощо. Тобто все те, що ви робите постійно.

Доброго вечора! Кажуть, що я не підлягаю цьому пункту. Оскільки такі спеціалісти готуються вищими навчальними закладами. Що робити?

Готуються навчальними закладами, але в недостатній кількості. Саме тому вас і взяли на цю посаду.

Дивна позиція школи: взяти людину, бо вакансія, а потім цій же людині і дорікати.

У нас було ситуація, коли на роботу вихователем ГПД була прийнята людина з освітою “дошкільне виховання”, а потім звільнився вчитель початкових класів. Два місяці ми шукали вчителя і не знайшли, тому перевели людину на посаду вчителя початкових класів. Хіба у нас мало випускають вчителів початкових класів? Виявляється, що мало, бо на нашу вакансію ніхто не прийшов. Так і писали в атестаційному листі, що людина була прийнята на посаду вчителя початкових класів, бо упродовж тривалого часу не могли знайти спеціаліста з відповідною освітою. Зараз ця вчителька має вищу категорію та педагогічне звання “старший учитель” і немає жодних питань до неї.

1 Вподобання

Добрий день, Володимире! Чи можете відповісти на питання: атестація вперше на підвищення розряду проводиться через 5 повних років роботи, чи через 4 на пятий? Дякую!

3.18. Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш як після двох років роботи на займаній посаді.
Ви мали право на чергову атестацію, пропрацювавши два роки на посаді. Цікаво, хто вас дурить?

Рахуються навчальні роки, на п’ятий навчальний рік.

Доброго вечора! Ви пишете:

Підкажіть, будьласка, як правильно його організувати. В нашій школі так і залишилися відкриті уроки, але зараз виходить хочу проводжу, хочу не проводжу. Не знаємо як правильно зробити, щоб всім було добре.

Кожна школа має свої особливості. Ми відмовились від відкритих уроків багато років тому. Позиція адміністрації така: “Кожен урок відкритий. Для учнів, адміністрації, батьків”. Стосовно учнів, то тут зрозуміло: вони йдуть на уроки за розкладом. Стосовно адміністрації - наведу приклад. Хтось із батьків сказав, що якась вчителька урок проводить переважно російською мовою. Зібрали нараду, наголосили ще раз про дотримання мовного режиму. Потім завуч відвідав урок учителя без попередження. Усе нормально: вчитель проводить урок українською, діти теж відповідають українською. Чи потрібно було попереджати вчителя? Мабуть, ні. Потім цей вчитель атестується, чи є потреба до нього йти на урок? Я не маю такої потреби, бо бачив його уроки. Мене як адміністратора все влаштовує.

Окрім того, робота вчителя не обмежується лише уроками. Ми бачимо результати учнів на МАНах, олімпіадах, ЗНО, сталість та системність у роботі. Тому моя особиста позиція полягає в тому, що немає потреби перетворювати життя вчителя в рік атестації на жах.

Дякую за відповідь! Адміністрація зрозумів. А атестаційна комісія?