Атестація заступника директора школи

Призначена на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи з 2 квітня 2018 р. Цього року написала заяву на позачергову атестацію (як вчитель атестувалася у 2017 році, “спеціаліст першої категорії”). Чи можна проатестуватись одночасно як вчитель на вищу категорію та як заступник на відповідність займаній посаді? Відмовляють, мотивуючи, що я лише рік заступник.

Атестуєтеся собі спокійно як вчитель. Атестація заступника вам нічого не дає. Колись проатестуєтеся. Це швидше формальність.

1 Вподобання

Хотілося б одночасно, не що два роки стрес переживати.

Ми як адміністрація всі атестуюємося одночасно (директор та заступники) і як вчителі також. Так зручніше.

В принципі, ви маєте право на атестацію як заступник директора за власним бажанням. Немає цьому жодних обмежень.

1 Вподобання

Можливо, сперечаються тому, що не подали мене на курси підвищення кваліфікації, хоча я у замовленні вказувала себе. До того ж новопризначений заступник повинен протягом перших 2 років такі курси пройти, чи не так? Чи можу пройти лише дистанційні курси для заступників, наприклад, на Едері чи Прометеусі? На очні, мабуть, не потраплю до березня. І скільки годин у сумі слід набрати?

Немає такого положення, що завуч має проходити курси не пізніше ніж через два роки від призначення; тут швидше діє положення про необхідність атестуватися раз на п’ять років.

А як же тоді Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників? П.16 “Керівник, заступники керівника, керівник філії, відділення, циклової, методичної комісії закладу дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, які вперше призначені на відповідну посаду, проходять підвищення кваліфікації відповідно до займаної посади протягом двох перших років роботи.” Чи я не так трактую?

Положення набуло чинності 03.09.2019 і може бути по-різному трактовано: 1) положення поширюється на тих, хто призначений після того, як воно набуло чинності; тобто призначені після 03.09.19 мають упродовж двох років пройти курси; 2) усі, хто призначений до прийняття положення, мають упродовж двох років пройти курси, до вересня 2021 року. За будь-яких умов, проходження курсів та атестація - це різні поняття. І які можуть бути правові наслідки за непроходження курсів?

Більше того, найважливіший пункт - фінансування набирає чинності аж 01.01.2020, а якщо немає фінансування, то про що мова…

1 Вподобання

Заступник з НВР атестується на рівні школи чи району?

Чудове питання. За логікою, атестувати має той, хто призначає, однак, за чинними нормативними актами, це робить атестаційна комісія другого рівня.