Звільнення з дикретного місця

Доброго дня. Турбує ось таке запитання. Я працювала на дикретному місці, трудова угода була укладена до 10 липня 2020 року. 15 червня я іду в відпустку на 56 днів, до 11 серпня і мене звільняють під час відпустки, чи правомірні ці дії? І якщо так чи можу я одразу після звільнення 10 липня зареєструвалася в центрі зайнятості, чи тільки після кінця відпустки? Дякую

У разі, коли день звільнення припадає на час відпустки, днем звільнення вважається останній день відпустки .

А можна посилання на статтю чи документ?

Звичайно, можна. Закон України “Про відпустки” стаття 3:
За бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.

У разі звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Якщо укладена строкова угода до 10 липня, то і відпустку могли дати тільки до 10 липня. Якщо відпустку надали повної тривалості, то в цей період людину звільнити не можна.

Якщо відпустку дали повної тривалості, то і звільнити вже не можуть взагалі.

Як діяти далі, якщо я вже звільнена, наказ про це написаний ще 1 липня. І спеціаліст з кадрових питань відділу освіти каже, що це не відноситься до дикретного місця, тому що людина з 13 липня вже виходить на роботу

У такому разі вам треба написати скаргу до державної служби з питань праці, а також до освітнього омбудсмена. Якщо це не допоможе, тоді звертайтесь до суду .

Сподіваюсь, що вас звільнили за п. 2 ст.36 КЗпПУ. Можете одразу йти до центру зайнятості. Не має сенсу чекати серпня.

Так, за цією статтею.
Величезне дякую всім за відповідь