Що означає "Допущено. Рек. на бюджет за пріор. #4"?

Передивляюсь вступників 2019, та часто бачу після зарахованих список тих, хто був “Допущен”, а нижче написано “Рекомендовано на бюджет за пріоритетом 4”. Що це означає? Людина мала можливість вступити на бюджет, та обрала щось інше, чи як?

Людина могла вступити на бюджет, але обрала контракт.

1 Симпатія

А якщо людина подала заявку на контракт але їй написали що їйрекомендовано на бюджет чи має вона можливість навчатись на бюджеті ?

і чому діти у яких менший конкурсний бал і вони подали на контракт і їй написали що рекомендовано на бюджет .А діти у яких більший конкурсний бал при таких самих умовах не рекомендовано на бюджет?

  1. Отримати рекомендацію на бюджет не можна за заявою, поданою виключно на контракт (тобто за кошти фізичних осіб). Щоб мати шанс навчатися “на бюджеті” (тобто за кошти державного бюджету), потрібно подавати заяви з пріоритетами (максимум 5) саме на бюджет. І от якщо за одною з таких заяв буде отримано рекомендацію на бюджет, то людина матиме можливість навчатися на бюджеті.

  2. Треба зважати на різні деталі, тому сформульоване Вами запитання потребує конкретики. Все залежить від спеціальності, квот, коефіцієнтів тощо. Знову ж таки, не можна отримати рекомендацію на бюджет… (див. пункт 1).

На спеціальність філологія .Один абітурієнт подав із конкурсним балом 184 на контракт ,у таблиці записано до наказу контракт а внизу в дужках рекомендовано на бюджет за пріорітетністю 4 -і він без квот
Інший абітурієнт також подає на контракт з конкурсним балом 188 без квот також.,але йому одразу написано до наказу контракт без рекомендації на бюджет за пріорітетністю…
от я не можу зрозуміти що це за рекомендації на бюджет за пріорітетністю

Отой перший ВІДМОВИВСЯ від навчання на бюджеті за заявою, яку він поставив 4-ю у “черзі своїх бажань” (ми не знаємо, яка це спеціальність, який ЗВО тощо, але саме за цією заявою була отримана рекомендація на бюджет). Натомість цей абітурієнт скористався правом навчатися на контракті за однією з заяв - 1, 2 або 3 (малоймовірно, що 5).

Другий або не подавав заяви на бюджет взагалі, або за жодною з поданих на бюджет не отримав рекомендацію.

Щоб розібратися, перегляньте
https://vstup.edbo.gov.ua/lifehacks/

Також розділ “Пріоритетність заяв” тут:

Ще хотілося б додати таке. Ви пишете “подає на контракт”. У цьому випадку йдеться про ДОКУМЕНТИ, оскільки Ви бачите уже підсумок вступної кампанії.

Але починається все з того, що наші умовні абітурієнти подають ЗАЯВИ. Саме за ними можна отримати ОДНУ рекомендацію на бюджет за одним із пріоритетів, як це трапилося з 4-м у першого вступника. Проте наш герой проігнорував цей варіант і обрав контракт за іншою заявою.

А можете подсказать, пожалуйста.
Судя по нашим баллам, информация вряд ли пригодится, но все же очень любопытно.
Например, поплулярная специальность, в которой и среди контрактников есть конкуренция. Получается, что абитуриент, не прошедший на бюджет, получает рекомендацию на контракт. А потом еще второй волной подаются заявки на контрактное обучение. Будет конкуренция и между теми, кто не прошел на бюджет и предложили контракт и новой партией контрактников? Или те, кто не прошел на бюджет будут как-то гарантировано иметь контрактные места?

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Порядок коригування списку рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) визначається Правилами прийому закладу вищої освіти.

Бюджетників розподіляє МОН, а контрактників, умовно кажучи, набирає собі ЗВО.

Є такий нюанс:

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18:00 години 2 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

І ще важливе доповнення:

Також ще однією новацією цьогорічної вступної кампанії буде те, що вступники, які отримають бюджетні місця за результатами конкурсу, але захочуть, щоб інші їхні заяви брали участь у конкурсі на контракт, мають обов’язково повідомити про це приймальну комісію під час виконання вимог до зарахування (подання оригіналів документів).

Для цього необхідно буде написати відповідну заяву. У іншому випадку ці заяви автоматично будуть виключені з конкурсу на контракт.

2 Симпатії

Ще додам:

У тих вступників, хто не отримає 28 липня рекомендацію на бюджет, навпроти всіх заяв залишиться статус “Допущено до конкурсу”. Заяви таких вступників автоматично беруть участь у конкурсі на контракт.

1 Симпатія