Навантаження учителя-пенсіонера

Добридень! Я—вчитель- пенсіонер. Викдадаю біологію та основи здоров’я. Маю 15,5год. На останній педраді було оголошено про те, що 4 години у мене забирають, бо потрібно навантажити іншого вчителя, який цього року виходить на пенсію. Заздалегідь ніхто про зміни мене не попереджав. Чи правомірні дії дирекції? Дякую.

За законодавством вам мають дати як мінімум 18 годин, менше - лише за вашою письмовою згодою. Якщо адміністрація не може дати всім учителям по 18 годин і ніхто не пише письмову згоду на меншу кількість годин, відбувається скорочення штату педагогічних працівників.
Узагалі, неважливо, чи пенсіонер чи молодий, дійсно хорошого й компетентного вчителя адміністрація на руках буде носити, йти на всі поступки, аби він не пішов зі школи. Але ви, напевно, не входите в множину таких учителів.

Дякую за відповідь. Поясніть, будь ласка, що означає “скорочення штату” у моєму випадку.

Наприклад усього у вашій школі 60 годин біології і 4 вчителя. Якщо кожному дати 18 годин, то виходить 72 години, а по школі їх 60. І адміністрація має або в когось взяти письмову згоду на меншу кількість годин, або скоротити штат вчителів, тобто звільнити когось. Але згідно з КЗпП, про скорочення штату роботодавець має повідомляти як мінімум за 2 місяці, аби людина, при бажанні, могла знайти іншу роботу

Вибачте, пане Руслане, що забираю Ваш час і дозвольте ще одне уточнення. Біології у нашій школі усього 11,5 год(6—11кл), тому маю ще 4 години основ здоров’я. Так от ці 4 год. й віддають учителю образотворчого мистецтва, бо я ,бачте, уже пенсіонер й “отримую пенсію”.Маю я право не погодитись?На який документ я можу посилатись? Дякую.

Можете не погодитись, але готуйтесь, що в такому разі можете потрапити під скорочення штату

Дякую, що відповіли!
P.S.У мене вища категорія, звання старший учитель. Учні щороку обирають на ЗНО біологію від початку його запровадження й не було жодного випадку, щоб хтось не здав. Але причиною моїх перепетій ,вважаю, є слова Чацького “Служить бы рад, прислуживаться тошно”. Ще раз дякую за терпіння. З повагою.

1 Вподобання

З юридичної точки зору, тут все законно. Вас попередили за два місяці до початку навчального року, тобто до початку дії змін у вашому навантаженні. Ви прийняті на посаду вчителя біології, тому на години Основ здоров’я маєте такі ж права, як і інші вчителі.

Дякую, що відповіли. Справа в тому, що у 2019—2020 навчальному році ці 4 години основ здоров’я були у мене. Про зміни в навантаженні я дізналась на останній педраді, на якій усім учителям оголошували навантаження на наступний навчальний рік—9 червня. Коли вручалось повідомлення про перевід на контракт, про зміни в навантаженні не йшлось. А як же з письмовою згодою на зменшення навантаження? Чи на пенсіонерів це положення не поширюється? Дякую.

Про яке зменшення навантаження мова? Ви призначені на посаду вчителя біології. Вам віддають всі години біології, які є в цій школі. Чому ви вважаєте, що маєте більше прав на інші години, ніж хтось інший з колег? Про навантаження на наступний рік вас попередили вчасно. Те, що ви з таким зіштовхнулися вперше лише цього року, свідчить лише про те, що вам щастило. Можете оскаржувати дії директора.

Добридень! Біології 11,5 год усього, тому довантажили ще й уроками основ здоров’я(4год.). У цій школі я працюю 30 років й увесь цей час була вчителем біології та основ здоров’я. Й заяву про згоду працювати за контрактом писала як учитель біології та основ здоров’я. Чому тепер ,за Вашими словами, я не маю переваги? Адже це моє навантаження протягом усього часу, що працюю тут. Й лише тому,що я"отримую пенсію" вирішили забрати години. Без попередження. Просто оголосили, як доконаний факт.Тому вважаю дії дирекції неправомірними. Дякую, що знайшли час прочитати.

Якщо ви прийняті на роботу як вчитель біології та основ здоров’я і саме так записано у трудовій, то ви маєте право години біології та основ здоров’я.

А якщо ви за наказом прийняті на роботу лише як вчитель біології і в трудовій написано саме так, то адміністрація закладу не зобов’язана вам давати години основ здоров’я.

Якщо в заяві про переведення на контракт з 01.07.20 ви вказали біологію та основи здоров’я, то маєте право на основи здоров’я, якщо тільки вказана біологія, то не маєте права на основи здоров’я.

30 років тому не було предмета основи здоров’я.

Тепер ви відчуваєте, що несе с собою контракт. Можете доводити свою правоту і вам навіть, можливо, повернуть ті 4 години. Але через рік можуть просто сказати: “Дякуємо за роботу, більше ми ваших послуг не потребуємо”.

1 Вподобання

Таких випадків буде повно. Саме з цією метою і прийнята дана норма. Через рік багато пенсіонерів піде зі школи. Їм просто не продовжать контракт. І головне - все правомірно.

1 Вподобання

Так, спочатку були основи безпеки життєдіяльності(ОБЖ).

Дякую, пане Руслане, пане 11111, пане Володимире за Ваші відповіді.

Вчителів пенсіонерів ще не перевели на контракт на наступний рік, але курси підвищення кваліфікації проходимо згідно графіка. Чи враховуватиме це директор при укладанні наступного строкового договору? Чи може його й не укласти незважаючи на проходження курсів?

Давайте вірити в те, що все буде добре

1 Вподобання