Претенденти на свідоцтво з відзнакою

Доброго дня. Хотіла би отримати консультацію з питання отримання свідоцтва з відзнакою. Дитина у І семестрі мала три “9”, за рік - 10,11. На засіданні педради не прийняли рішення про відзнаку. Чи це правомірно,адже батьки посилаються на наказ 762(від 14.07.2015), за яким свідоцтво з відзнакою отримуюють на основі річних оцінок.
То що виходить: якщо дитина,наприклад, у І семестрі мала 8, або навіть 7, а в ІІ - 12, річна - 10, то вона теж має право на відзнаку? Скільки тоді таких відмінників буде? Яким способом це врегулювати і що пояснити батькам? Буду вдячна за роз’яснення.

На свідоцтво з відзнакою можуть претендувати всі, хто має річні 10-12 та ДПА з такими ж оцінками. Але оскільки цього року всі від ДПА звільнені, до претенденти на свідоцтво з відзнакою визначаються лише за річними оцінками. Чому педрада не прийняла відповідного рішення? Це питання до педради.
Якщо дитина в І семестрі мала 8, але річна в неї вийшла 10 вона може претендувати на отримання свідоцтва з відзнакою. Все це регламентується згаданим наказом. Батькам пояснити, що педрада проголосувала проти свідоцтв з відзнакою цим дітям, хоча вони мали на неї право.

Батьки мають право оскаржити рішення педради., Оскільки воно неправомірне.

Як ви гадаєте, в чому тоді суть свідоцтва з відзнакою, якщо за цим наказом його може отримати до 50% учнів? Як правило, діти в другому семестрі “витягують” оцінки, оскільки для вступу важливий середній бал. Чи можна на початку року якось педрадою це прописати?

1 Вподобання

Просто не треба завищувати оцінки учням. Кажете, витягують оцінки? А ви не ведіться. А то деякі учні взагалі знахабніли: всім учителям кажуть що лише через його предмет не можуть вийти на відзнаку і просять дотягнути до 10. Вчителям треба бути більш принциповими щодо цього і не буде тоді 50% відзнак. Узагалі, доцільно було б найближчим часом для 9 класів ввести ДПА в формі ЗНО, і тоді липові відзнаки відсіються.

1 Вподобання

Учням оцінки ставлять вчителі. Якщо вони сумніваються в знаннях дітей, тоді як в них річні виходять 10-12? Не самі ж вони їх собі поставили. Це ж не марсіани понаставляли хороших оцінок, а бідним вчителів чи адміністрації видавай свідоцтва з відзнакою. Тому, якщо дитина отримала річні в 9 класі 10-12, то вона згідно чинного наказу МОН має право претендувати на свідоцтво з відзнакою і таке свідоцтво вона має отримати, бо це її заслуга.

1 Вподобання

Справа в тому, що я адміністратор, а не вчитель. І повірте, сьогодні вже не діє радянська система, коли можна було вчителя змусити щось ставити або ні. Вчителі самі оцінюють учнів та цілком професійно аргументують бали, які “витягнули” дітям.
Одного не розумію: чому немає чітких критеріїв визначення такого свідоцтва, а залишено “підводні течії” для незаслуженого отримання відзнаки?

1 Вподобання

Тобто, 8 і 9 у І семестрі - це показник заслуги і старанності дітей?

Ви адміністратор і маєте вибудувати систему якості освіти в закладі, яка відповідатиме реальному стану речей.