Класи комплекти

Доброго дня. Підкажіть, чи правомірно створювати клас комплект у ЗОШ І-ІІ ст., якщо один клас (9 учнів) йде по оновленій програмі, а інший (5 учнів) - по НУШ. Дякую.

Неправомірно. Це порушення Закону ,Про повну загальну середню освіту’’, ст.12
П.5 Початкова школа може забезпечувати здобуття початкової освіти дітьми (незалежно від їх кількості) одного або різного віку, які можуть навчатися в одному з’єднаному класі (класі-комплекті) або в різних класах. Освітній процес у такій школі може організовуватися одним чи кількома вчителями або в будь-якій іншій формі, яка є найбільш зручною та доцільною для забезпечення здобуття дітьми початкової освіти відповідно до державного стандарту початкової освіти.

Гранична наповнюваність таких класів-комплектів становить не менше п’яти та не більше дванадцяти осіб.
Тобто в класі-комплекті має бути не більше 12 осіб.
Є два повноцінні класи. Тому тут нема що мудрувати.

2 Симпатії

Щиро дякую за відповідь. Подивимося, як у нашому ОТГ будуть діяти норми цього закону, бо цього навчального року був клас - комплект з 18 дітей!?!

Доброго дня. Сьогодні повідомили, що класу-комплекту бути, бо немає в ОТГ грошей, щоб роз’єднати класи. Як поєднати непоєднуване? Що нам дальше робити?

Зверніться з запитом до МОН через сайт ,Доступ до правди’’.

Щиро дякую за вашу відповідь.

Якщо у філії (початкова школа ) у з’єднаний клас об’єднано 2 клас (5 учнів) і 4 клас (3 учні), то скільки годин за тижневим навантаженням повинно бути 25год.(це по 2 кл.) чи 26 год ( це по 4 класу навч. план)?

На мою думку повинно бути 25+ 3*5 = 40 годин, так як клас 5 у чнів повний, 4 клас - педагогічний патронаж.

А якщо для економії коштів все ж таки об’єднали у клас-комплект, то скільки годин повинно бути за навантаженням? 25 чи 26?

Не може бути 25 чи 26. Окремі уроки мають проводитися для кожного класу окремо.
Ознайомтеся з положенням про клас-комплект


Також для вас буде корисним наступне посилання