Творча відпустка вчителя

Скажіть, будь ласка, коли, як може вчитель взяти творчу відпустку, передбачену статтею 54 нового закону “Про освіту”?

Це треба в МОН запитати. Але, певно, вони і самі не знають.

Це не в МОН треба запитувати. Згідно статті 16 Закону України “Про відпустки” творча відпустка надається працівникам для закінчення дисертаційних робіт, написання підручників та в інших випадках, передбачених законодавством. Тривалість, порядок, умови надання та оплати творчих відпусток установлюються Кабінетом Міністрів України. Відповідну постанову Кабінету Міністрів можна переглянути за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/45-98-п
Якщо ви думали, що творча відпустка - це просто відпочинок, то, на жаль, це не так.

Колега запитувала не про ці творчі відпустки, а саме про відпустку тривалістю в рік, яка прописана в Законі ,Про освіту’’.

Я так розумію, що поки це “мертве” право, тобто право є, а реалізації його немає.

1 Симпатія

У статті 54 ЗУ “Про освіту” йдеться про творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи. Тому я все правильно написав. Не розумію, що ви маєте на увазі “не про ці творчі відпустки, а про …”. Які ці?

Я все правильно написав. У Законі норма є, а шляхів її реалізації немає. Саме творчу відпустку до 1 року мала на увазі колега. Такої відпустки в переліку Постанови Кабміну немає. Отже ця Постанова не регулює згадану норму.

Відповідно до цієї постанови https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/346-97-п 56 календарних днів якщо ви пропрацювали як мінімум 6 місяців (а ви пропрацювали 9)

Показати цей порядок https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/346-97-п
І в жодному разі не переписувати заяву.

Дуже Вам дякую за відповідь!