Не вистачає годин в календарному плані

Добрий день, колеги. Маю 1 годину в тиждень з предмету у понеділок. Цього навчального року через свята не було занять 4 понеділки. Відповідно з 35 годин за програмою я прочитав 31. Скажіть, чи можу я записати “програму виконано шляхом ущільнення”? Адміністрація каже, що поняття ущільнення уже не має, але виходу з ситуації не дає. Скажіть, будь ласка, як ви в своїх закладах виходите з таких ситуацій і якими документами це регламентується?

Ущільнюєте, всі теми записуєте в 31 урок.
Ніяких записів типу ,програму виконано якимись шляхами’’ не робите.

3 Вподобання

Інструкція з ведення журналу не містить вимог подібних записів і ніколи не містила.

1 Вподобання

Відділ освіти каже, що ущільнювати не можна (свої слова ні чим не підтверджують). По деяких школах години дописують “з фанаря”. Чи є документи де прописано, що ущільнення дозволене.

В кожного закладу освіти є чітка структура навчального року. З зазначенням канікул, початку/закінчення І,ІІ семестрів. Ви матеріал свого предмета мусите вичитати в межах цієї структури, розкладу уроків. Пам’ятайте, що записи від , ліхтаря’’ є порушенням допустимого тижневого навантаження на учнів певного класу. І за це порушення можна отримати на горіхи. Якщо ж у вас не вистачає математичної кількості годин, зазначеної в програмі, це не ваша вина. Для вас головне - виконати програми, не порушуючи зазначених правил. Єдиний спосіб - це ущільнення. З точки зору ведення документації до виконання програм в цьому разі питання може поставити, вибачте, лише недолугий працівник відділу освіти чи представник адміністрації. Якщо ви вчините так, як я написав, вам жодним чином ніхто не зможе виставити обгрунтованих претензії. А чиїсь амбіції чи тупість, то вже інша історія, яка не має нічого спільного з веденням журналу.

6 Вподобань

Коли вчитель робить календарно-тематичне планування, то він працює з календарем і планує стільки уроків, скільки виходить за календарем. Звісно, що кількість уроків по понеділкам завжди менша, ніж якби уроки були в інший день тижня. То і в календарному плані уроків має бути менше.

Коли вчитель заповнює класний журнал, то кількість записаних уроків у класному журналі має дорівнювати кількості уроків у календарному плані.

Якщо уроки випали через карантин у січні-лютому, по записуються об’єднані уроки. Але кількість уроків у журналі і в календарному плані не змінюється.

Будь-яких записів щодо виконання програми на предметних сторінках журналу не пишемо.

2 Вподобання

складаючи календарні плани, особисто я приблизно накидаю кількість уроків відповідно до кількості навчальних тижнів. якщо бачу, що можу не вкластись, то доплановую теми. і навпаки - якщо забагато, то об’єдную, передруковую, немов все так і було.

головне ці дії робити раніше, ніж робити записи у журналі.

не знаю, наскільки це юридично правомірно, але зогляду на те, що такий приклад показували і за це не чіплялись, то нормально все

1 Вподобання

дуже дякую вам за відповідь) обов’язково скористаюсь вашою порадою!