Право викладання

Чи можу я викладати в школі з дипломом магістра 035 філології( англійської та німецької мов), якщо протягом бакалаврату не було педагогіки, психології та методики викладання?
Чи краще в такому разі після бакалаврату вступити на спеціальність Середня освіта?

1 Вподобання

Згідно з новим законом “Про повну загальну середню освіту” можна працювати вчителем без педагогічної освіти.

1 Вподобання

Відповідно до статті, достатньо вищої освіти, правильно?

Стаття 22. Педагогічні працівники

  1. На посади педагогічних працівників приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки.
2 Вподобання

Так, правильно, будь-якої вищої освіти достатньо

Шановна пані! Не бійтеся! Жінок беруть з руками та ногами!
Чоловіків беруть хіба що викладати трудове навчання/технології, фізкультуру, фізику або математику, якщо взагалі беруть. Статистику знаю не дуже. З англійською та математикою в Україні зараз кепсько. Проб’єтеся.
Моїх знайомих, які закінчили МДУ (м. Маріуполь), чомусь допустили до викладання в ЗЗСО, хоча це не БДПУ ім. Осипенка, що в Бердянську. Правда, не знаю, чи працюють вони там зараз.

1 Вподобання

Там стаття 58, якщо мені зір не зраджує.
Ось тут почитайте, будь ласка, детальніше:


Але чхати вони хотіли на закони. Це ж Україна.
Можете там подивитися в офіційному джерелі. Лінь було дивитися.

П’ятий пункт найцікавіший:
«[…] 5. Особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту ЗА ІНШОЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника строком на один рік.
Особи можуть продовжити працювати на відповідних посадах педагогічних працівників системи дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти після їх успішної атестації у порядку, визначеному законодавством».

1 Вподобання

Особисто в мене була і психологія, і методики викладання… Але йдіть. Головне – впертість.
І не псуйте свої дипломи середньою освітою. Ви хочете бути вчителем на віки вічні?
Ви філолог! І це звучить голосніше! Ви і редактор, і перекладач, і секретар, і журналіст, і копірайтер, і, враховуючи закони, ще й учитель. А хто Ви, пробачте, зі спеціальністю «середня освіта»? Учитель? Це, звісно, теж гордо. А чи має право вчитель бути тим, ким я написав вище? Чи має право вчитель бути офіційним перекладачем чи піти в журналісти? Ні, звичайно. Тож усе тут логічно. Робіть висновки.
Потім можете й на інше повчитися, навчатися ніколи не пізно. Завтра не вмирати.

P. S. Тільки, як мені тут писали, Ви не зможете змусити директора навчального закладу Вас узяти. Це вже її чи його рішення. Як вирішить.

1 Вподобання