Атестація педпрацівника як викладача факультативного курсу

Доброго дня. Вчитель має дві освіти: педучилище (спеціальність музика і співи) та другу вищу (спеціальність менеджер). За першою освітою вчитель читає музичне мистецтво і має 11 тарифний розряд, за другим дипломом читав економіку більше 10 років, а цьогоріч читає факультатив “Фінансова грамотність”. Загальний стаж 22 роки. Чи може вчитель атестуватися на ІІ категорію за дипломом менеджера відповідно п. 3.26 типового положення про атестацію?

Давайте розбиратися разом:

  1. Вчитель атестуються з одного предмета, оплата поширюється на всед педнавантаження. Людина працює вчителем музики. Вчитель проатестований як учитель музики - оплата також сама і за факультатив. Немає правових підстав для атестації як викладача факультативного курсу.

  2. Переводимо людину на посаду вчителя факультативного курсу, атестуються за п.3.26 з цього факультативу і поширюємо це на музику. Сумнівно, але можливо.

  3. Хіба піде на другий варіант директор :slight_smile:

1 Симпатія

11111 Напишіть мені, будь ласка, в месенджері. Є одне важливе питання.

Маю вищу кваліфікаційну категорію як педагог-організатор і при цьому викладаю факультатив “Основи екології”. Освіта вища педагогічна за спеціальністю “Біологія, хімія”. У відділі освіти після засідання атестаційної комісії вирішили, що навіть на другу категорію я, як вчитель варіативної частини (без викладання інваріатинвої), подаватися не можу. Чи правомірно їх рішення? якщо ні, то що робити?

Неправомірні. Такої вимоги Типове положення не містить.
4.1. Атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вчителів та викладачів усіх спеціальностей, а також щодо вчителів-дефектологів, методистів, вихователів, вихователів-методистів, соціальних педагогів, практичних психологів, логопедів, вчителів-логопедів, завідувачів логопедичними пунктами, педагогів-організаторів, концертмейстерів, художніх керівників, музичних керівників, інструкторів з фізкультури, праці та слухових кабінетів, які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (далі – повна вища освіта), зокрема:

  • вчителі – повну вищу педагогічну освіту з предметів, які викладають;
    Нехай покажуть, де тут ідеться про інваріантну частину.
    Подавати апеляцію в двотижневий термін.
    Ще один варіант - написати освітньому омбудсмену. Це пряме порушення Ваших трудових прав.
1 Симпатія

Дякую за роз’яснення і пораду. А як з цим пунктом?
3.25. Вчителі та викладачі, які мають педагогічне
навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета,
який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна
кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне
навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення
кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної
середньої освіти.

{ Пункт розділу III в редакції Наказу Міністерства освіти і
науки, молоді та спорту N 1473 ( z0014-12 ) від 20.12.2011 }

Яке це має відношення до Вас?
Якщо Ви маєте на увазі згадані тут курси, то вони тут згадані в наступному контексті: з предметів інваріантної складової курси обов’язкові з усіх предметів, з варіативної курси необов’язкові.

1 Симпатія