Переведення на котракт вчителів-пенсіонерів

Проігнорувала. Написала. При нагоді копію віддам. Далі буде…

Высокие отношения!..

Вірити МОН у нашій країні не можна!!!. 27.04.20 отримала консультацію юриста МОН, який був причетний до розробки 22 статті, частини ІІ. абзац ІІІ. В розмові він пояснив, що при переведенні вчителів на строковий договір, які отримують пенсію за віком повинні бути дотримані дві норми закону: досягнення пенсійного віку 59,5-для жінок і отримання пенсії за віком. Я попросила надати детальні роз’яснення для тих директорів, які досягнення пенсійного віку не розуміють. Сьогодні отримала роз’яснення МОН де жодного слова про досягнення пенсійного віку НЕМАЄ. Телефоную до того самого юриста і …нема слів. Він говорить, що не пам’ятає такої розмови, що він мені нічого такого не пояснював і що всіх, хто отримує пенсію за віком, незалежно від того скільки років, потрібно переводити на строковий договір, що пенсійний вік може бути різний…у кого 50, а в кого і 59,5 чи 60. І що тепер можна кому довести? Що робити? Директор школи знову нагадала мені про строковий договір.

Давайте ще раз розбиратися. Станом на сьогодні ви ж не отримуєте пенсію? Отже, моя порада залишається такою, як і була. Вам нічого нікому не потрібно доводити.

Це сьогодні. А в кінці травня я подам документи і мені нарахують пенсію з 11 березня.

Я зразу говорив, що вони переведуть всіх на строковий договір, хто отримує пенсію за віком.

Я чудово розумію ваш стан: з одного боку – неадекватна директорка, з другого – юрист МОНУ, з третього – взагалі кажуть, що положення закону сумнівні. Як бути? Потрібно визначитись самій для себе. У цьому законі чітко зазначено, що мова йде про осіб, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію за віком. На сьогодні пенсійний вік для жінок – 59.5 років, для чоловіків – 60. При достроковому вихіді на пенсію за певних обставин (дитина-інвалід, постраждалі від Чорнобиля і т.д.) не вважається, що особа досягла пенсійного віку.

Як приклади, я надаю посилання на реальні судові рішення. Там інші обставини, але суди встановлювали приналежність осіб до категорії таких, що досягли пенсійного віку. Це цікаво.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87046157

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/39744063

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/2914849

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77885665

1 Симпатія

Володю, ми ж чудово знаємо того юриста з МОНУ, ворога освіти та педагогів, з зарплатою 60000 на місяць.

2 Симпатії

Дякую! Все перечитаю.

А того юриста звати Володимир Олександрович.

Дружище Божинский, как всегда, отжигает. Да просит ему Господь.

1 Симпатія

То як же правильно відправити таких пенсіонерів у відпустку? З 2 липня? Чи, як попередньо підписували, з 10.06 до 26.06, потім 5 днів на роботі і знов у відпустку? Який варіант правильний?

А чому має бути перерва?

Кажуть, що саме 1 липня, у період підписання контракту, педагог повинен бути на роботі, а не у відпустці.

Ви можете хоч зараз написати наказ про зміну умов праці: “Змінити умови трудового договору шляхом переведення з безстрокового трудового договору на строковий з 01 липня 2020 року по 01 липня 2021 року”, а дата наказу може відповідати даті написання заяви, або у будь-який інша в період від дати написання заяви до 01 липня.

1 Симпатія

Що передбачає гнучкий графік роботи для вчителів віком 60 + , який хоче запровадити Мандзій?

Про це варто запитати у Мандзій.

В нашій школі вчителів пенсіонерів відправляють у відпустку з 1 липня (таку вказівку дав відділ освіти ОТГ). Чи будуть виплачені нам відпускні та оздоровчі? Чи буде надана відпустка (56 днів)?Що про це говорить законодавство? Адже з 1 липня нас буде переведено на строковий договір.

Все буде: і повна відпустка, і матдопомога на оздоровлення.

У цьому році все буде