Переведення на котракт вчителів-пенсіонерів

З 1 липня пенсіонерів - вчителів розрахують і переведуть на контракт. Нас уже попередили, що безстрокова угода закінчується 30 червня. Чи відома процедура переведення на контракт? Чи передбачається нам відпустка на липень і серпень? І з якого часу підпишуть з нами контракт? З 1 вересня? Чи коли? Якось неспокійно на душі.

1 Вподобання

Все буде робитися за вашою заявою. Іншого бути не може. Якщо ви напишете заяву на звільнення, то вас звільнять.

У нас також є педагоги пенсійного віку. Я думаю, що буде заява про зміни умов трудового договору приблизно така: “Прошу змінити мені умови трудового договору, перевівши з безстрокового трудового договору на строковий трудовий договір з 01.
06.2020 року по 25 серпня 2023 року”.

2 Вподобання

Дякую. Думаю, що буде спочатку на рік.

Підкажіть, яким чином і в які терміни необхідно повідомити вчителів про припинення безстрокової угоди?

Закон приписує це зробити за 2 місяці до 1 липня.

Два тижні тому оформилася на пенсію за віком. В цьому році у квітні я проатестувалася на підтвердження вищої категорії і звання старшого вчителя. Як буде проходити переведення вчителів пенсіонерів на строковий договір? Чи таке переведення буде здійснюватися автоматично, чи відповідно до наказу директора, чи потрібно мені писати заяву на переведення на строковий договір? На який термін укладається строковий договір? Як буде з педагогічним навантаженням? Чи мають право керівники відділів освіти громади створювати свої умови договору? Чи таке переведення вчителя з безстрокового договору на строковий не суперечить Кодексу законів про працю.

Відповідно до наказу керівника. Заяву писати. Перший договір на рік.

Суперечить. Я писав про це. https://ru.osvita.ua/blogs/69642/ Однак, Законидіє, і поки не буде рішення КСУ, він буде вважатися конституційним.

Напишіть будь ласка в які терміни можна чекати рішення Конституційного Суду?

Можливо через кілька років. На жаль, тим, хто зараз є пенсіонером це не дуже поможе. Що робити? Кожен для себе визначатиме сам. Закон пропонує зараз перевести всіх пенсіонерів за віком на річний контракт, а через рік дає можливість переукладання на період від року до трьох. При цьому це все відбуватиметься за заявою працівника. Якщо ж працівник не напише заяву, то він має бути звільнений до 1 липня, але ж при цьому його письмово мають попередити до 30 квітня про можливість звільнення. Фізично це зробити майже не можливо, а отже і звільнити працівника до 1 липня не можна.

Як можна попередити вчителя письмово, якщо карантин? Навіть рекомендований лист, щоб отримати потрібно спілкуватися з працівником пошти. Це створюватиме небезпечну ситуацію для вчителя і для його сімї.

Попередити можна без проблем.

Яким чином? Якщо вчитель не бажає бути попередженим… :wink:

Отримання кореспонденції ніхто не відміняв. Якщо працівник відмовляється отримати рекомендований лист, керівник складає відповідний акт з відповідними наслідками. Рахую, що такі маніпуляції не врятують від виконання норм Закону.

Працівник не відмовляється ні від чого. Директор направив лист, а листоноша не змогла його вручити, їй не відкрили двері. Який акт може скласти директор? Ніякий. А строки пропущені, бо цей лист ще буде на поштовому відділенні місяць валялися.

Скажу так: якщо вони прописали відповідну норму в Законі, то точно придумають як зробити так, щоб вона працювала. Певно, незабаром буде відповідне роз’яснення МОН.
Роз’яснення щодо норм нормативних документів останнього часу стало нормою відомства.
Завжди дотримувався позиції, що документи треба прописувати так, щоб не потім роз’яснення через день

Вже є роз’яснення. Але ця норма суперечить Конституції, КЗпП, міжнародним документам. Навіть юристи-експерти ВРУ вказували, що і норма і механізм реалізації, з юридичної точки зору, є сумнівними. А отже, будуть судові позови аж до ЕСПЛ. Ви ж пам’ятаєте як запроваджували 57 стаття.

1 Вподобання

Так, але принаймні станом на зараз Закон треба виконувати.

Чому така дискримінація за віком застосовується саме до вчителів, а не до всіх професій?

2 Вподобання

Бо педагоги не можуть захистити свої права