Отримання атестату

Ольга

Доброго дня. Після закінчення дев’ятого класу вступила до коледжу.Закінчила коледж у 2003р. Видали мені на руки свідоцтво про закінчення ЗОШ яке здавала їм при вступі, диплом молодшого спеціаліста та виписку додаток до диплома. На той час не мала інформації що мала отримати ще і атестат. На теперішній час куди не звертаюсь щоб вступити у навчальний заклад, мені відмовляють, спираючись на те, що я повинна мати атестат. Вже два роки оббиваю поріг коледжу ,щоб мені його видали. Але відмовляють, по тій причині що у 2003 році такі навчальні заклади як Свалявський технічний коледж не видавали атестатів на законодавчому рівні. В той же час зараз без атестата я не можу нікуди вступити. Підскажіть будь ласка, як мені вийти з цієї ситуації.

Досить дивно що у Вас вимагають атестат при наявності диплому молодшого спеціаліста, бо Правила прийому затверджені Міністерством освіти та науки передбачають вступ до вищих навчальних закладів на основі ОКР молодшого спеціаліста, а за певних умов - навіть скорочену навчальну програму, незалежно від того спорідненою є попередня освіта в коледжі чи ні: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2020/2019/12/priyomunakaz11101912851203.pdf
Досить прикро, у разі якщо Вам далі в цьому створюють перешкоди - раджу звернутися з письмовою заявою до ректора ВУЗу, а письмову його відповідь оскаржувати в Управлінні освіти обласної державної адміністрації чи в місцевій прокуратурі.

1 Вподобання

Цілком можливо, що у 2003 році випускникам технікумів, які вступали після 9 класу, не видавались окремо атестати. Наприклад, у мене немає атестату, і це не завадило вступати до ВНЗ з дипломом. Щоб переконатися в тому чи мав би бути окремо атестат, достатньо подивитися додаток до диплома. Якщо в цьому додатку зазначені всі загальноосвітні предмети: мови, фізика, хімія, фізкультура, історія та інші, то атестат дійсно в той період не видавався і його функцію виконує диплом. А якщо там лише спеціальні предмети, то має бути окремо атестат.

1 Вподобання

Атестат взагалі не потрібний для вступу - дописувачка має диплом молодшого спеціаліста який в Національній рамці кваліфікацій відповідає 5 рівню (вже вищої) освіти і перехідними положеннями ЗУ Про вищу освіту прирівнюється до «молодшого бакалавра».
Про який атестат може йти мова?
Знущаються над людиною в приймальній комісії через невігластво та відсутність знання законодавства в вузі куди прагне поступати - тож ОДА чи прокурор має «розтлумачити» відповідними санкціями.

1 Вподобання

Прокуратура нічого розтлумачити не буде, бо це не є функцією прокуратури.

Проте варто абітурієнтці прочитати правила прийому, визначитись, як вступати і куди.