Зарплата учителя

Доброго дня! Учитель за дипломом спеціаліст історії та української мови і літератури. Проатестована на вищу категорію у 2019. Курси пройдені по двох предметах. Але у травні 2019 учителя догрузили шістьма годинами зарубіжної літератури. Отже, на сьогодні по вищій категорії проводиться отлата за години історії та української мови і літератури, а 6 годин зарубіжної платиться по спеціалісту. Як сьогодні вчителю отримати оплату годин зарубіжної по вищій категорії? Ми розуміємо, що потрібні курси зарубіжної. 30 годин курсів на цей рік вчитель уже пройшла по українській мові. По зарубіжній літературі вчитель пройшла у лютому двогодинні курси і має сертифікат ІППО. Підкажіть, будь ласка, які мають бути дії учителя.

Учитель має написати заяву, а адміністрація наказ про внесення змін до тарифікації

Підкажіть, яку саме заяву.

Треба пройти курси, бо ясно, що тих дві години ніхто за курси підвищення кваліфікації не зарахує. З дня отримання документа про курси підвищення кваліфікації людина отримає оплату по вищій категорії.

А скільки тоді потрібно годин з предмету пройти, щоб учитель отримував зарплату по вищій категорії? Він же ж проатестувався по основному предмету, а зарубіжною догружений. Ви говорите, що дві години не зарахують. Але ми ніде не знайшли скільки ж годин зарахують. У нас таких вчителів багато. По основному предмету на курси можна поїхати, а по тих предметах, якими догружені, на курсах місць немає. Вихід - поїхати на платні курси. Але яку ж кількість годин потрібно пройти? Ми спілкувалися з колегами з інших районів, кожен говорить по-різному.

Якщо вчитель читає кілька предметів, то він має пройти курси з усіх. За 5 років в нього має бути разом 150 год. Не з кожного предмету окремо 150, а разом. Також варто враховувати те, що курси, пройдені в попередні 5 років чинні.
Ви говорите про дві години підвищення кваліфікації. Я сумніваюся, що в сертифікаті про підвищення кваліфікації записано: ,пройшов підвищення кваліфікації як вчитель зарубіжної літератури’’. Можливо вчитель прослухав якусь тему з предмету, але це не можна вважати курсами підвищення кваліфікації. Раджу звернутися з цим запитанням до обласного ІППО. Вони розтлумачать, який сертифікат зарахують і скільки годин потрібно. Це ж гроші людей. І що заважало поставити людині курси в цьому році чи навіть раніше, знаючи, що людина отримує по спеціалісту і їй потрібні курси? Ця вимога не вчора придумана, а прописана в Типовому положенні ще 2010 року.
І чи конче необхідно було ставити в цьому році вчителю курси української мови, чи все-таки треба було поставити на курси зарубіжної?

Дякую за відповідь. Будемо звертатись до ІППО.

“3.27. За педагогічними працівниками, які переходять на роботу
з одного навчального закладу до іншого, а також на інші
педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні
кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання
до наступної атестації” (Типове положення про атестацію педагогічних працівників зі змінами 2013 року). Посада “вчитель” немає привязки до предмета. Предмет викладання змінюється, а посада ні. Тому знижувати оплату не можна. Вчителю потрібно пройти підвищення кваліфікації протягом року з нового предмета викладання. Пле при цьому оплата праці його не може бути іншою, ніж цього вимагає п. 3.27. Типового положення.
Значить, якщо педагог (“вчитель” якогось предмета) перейшов на посаду “вчителя” іншого предмета - посада і посадові обовязки не змінились (змінився предмет). Тому оплата праці за попереднім рівнем поширюється і на новий предмет!!! Аж до наступної атестації.
Постанова КМУ № 800 від 21. 08. 2019 р. вимагає "щорічного " підвищення кваліфікації з усіх напрямів. Тому протягом кожного року (точний календарний період не визначений) треба підвищувати кваліфікацію. І все.

Це не правильно.
3.25. . Вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.

Пройде курси - піде оплата по категорії. Така вимога. Пункт 3. 27 тут взагалі ні до чого.

Окрім того. Щорічно не треба підвищувати кваліфікацію з усіх предметів, які читає вчитель. кожного року це може бути інший предмет, якщо вчитель читає їх багато, або підвищення кваліфікації може чергуватися по роках. Через 5 років на атестацію людина має пройти 150 годин підвищення кваліфікації разом, не з кожного предмета окремо.

Доброго дня ! Підскажіть, будь ласка , чи отримаю я допомогу від держави 21000, якщо на 01.01.2020р. в мене 0.5 ставки (9 годин) вчителя нформатики.
Дякую за відповідь.

Звісно, отримаєте. …

Дякую гарно за відповідь.