Зарахування до 1 класу дітей п'ятирічного віку

Чи можна зарахувати до першого класу дитину, якій станом на 1 вересня виповнилося 5 років та 8 місяців?

Є ось такий документ: Про підготовку загальноосвітніх н... | від 29.07.2009 № 20 В ньому зазначено, що не можна зараховувати тих, кому не виповнилось 5 років і 8 місяців. Правда він про навчальний 2010-2011 рік. Але в інших документах не бачила жодних обмежень віку. Тому, якщо керуватись цим документом, то тих, кому виповнилось 5 років і 8 місяців - можна зараховувати

Станом на 01 грудня має дитині виповнитись 6 років. Це прописано у програмі НУШ, де описується для якого віку дана програма.

В Шияна. В Савченко нічого про вік не знайшла. А обидві програми затверджені одним наказом, отже мають однакову вагу

1 Вподобання

Програма Шияна 1-2 клас. Ст. 2 абзац 6: “Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття початкової освіти.
Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на 1 вересня
поточного навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати
здобуття початкової освіти цього ж навчального року. Діти, яким на 1 вересня
поточного навчального року не виповнилося шести років, можуть розпочинати
здобуття початкової освіти цього ж навчального року за бажанням батьків або
осіб, які їх замінюють, якщо їм виповниться шість років до 1 грудня поточного
року.”

Проконсультуйтесь в ДСЯО. Перевіряти будуть вони

Я ж і написала: за Шияном. Навіщо Ви підтверджуєте мої слова

У Савченко де? Я не знайшла

Не розповідайте.
Моя подруга віддала малого у 1 клас, зараз йому 5 років.

Можна віддати. Нікого не слухайте)
Психолого-медико-педагогічна комісія встановлює готовність дитини до школи.

Можна, дитині повинно виповнитися 6 років у рік зарахування до 1 класу. Мене віддали у 1 клас у 5 років ( маю день народження 29 грудня). Це було у 2011 році.