Пріоритети при вступі

Добрий день. Я правильно розумію, що якщо я вже подав кудись заявку на вступ з 1-им пріоритетом, то якщо на неї потім прийде відмова, бо, наприклад, абітурієнти з вищими балами за ЗНО/НМТ зайняли всі ліцензійні місця, то я матиму можливість поступити лише на ту спеціальність, куди я кинув заявку з 2-им пріоритетом (якщо вільні місця там присутні)?

пріоритети ставляться лише за заявами на бюджет. кількість бюджетних місць і ліцензійний обсяг абсолютно різні. Майже всі виші не набирають студентів на ліцензійний обсяг, тому на контракт зазвичай можна вступити куди хочеш.

1 Вподобання

Якщо вступник проходить в один вуз на бюджет за 3 пріоритетом, а трохи пізніше в вузі з 1 або 2 пріоритетом зʼявляється бюджетне місце, то вступник проходить лише за 3 пріоритетом, і права вибору на бюджет він не має?

За місцями відкритої пропозиції бюджетні місця не з’являються. вони надаються конкретному абітурієнту. Якщо хтось не подав документи за наданим йому місцем, то на це місце буде переведено пільговика. Вступнику надається конкретне бюджетне. Якщо воно йому не подобається, то навіщо подавати заяву

В нынешнем конкурсе на бюджет нет никаких “позже”!
Конкурс проходит за один раз весь, рекомендации распределяются за один раз всем.
Всё, что происходит дальше, происходит уже после приема всех, кто получил рекомендацию на бюджет. И там работают уже другие правила.
В частности, если кто-то не явится по своей рекомендации - это не занятое бюджетное место возвращается в общую “кучу” МОН и дальше может быть предложено тому, кто уже подал документы на контракт в место, где были бюджетные места изначально. Там тоже есть свои правила, кто первый получит такое место, но не суть - от подачи заявок на бюджет уже не зависит.
Ну и само-собой, те, кто получил рекомендацию на бюджет, но не явился по ней с документами - ни в какие другие места на бюджет, в этом году, уже не будет принят. Может попытать счастья только в следующем году.