Щорічна відпустка педагогам, які перебувають на простої

Чи має право педагогічний працівник під час простою скористатися щорічною відпусткою , як визначити розрахунковий період та середньодденну заробітну плату?

теоретично, може. але все залежить від того чому відправили в простій, якщо через те, що в закладу немає коштів, то у відпустку ніхто не відпустить (інакше б відправили всіх у відпустку, а не у простій).
Розрахунковий період це Ви про що? Відпрацьований період за який береться відпустка? В кадрів має бути про це інформація (зазвичай з дати прийняття на роботу, але ж там є нюанси яких ми не знаємо. Наприклад, да період роботи з 01.09.21 по 31.08.22 людина могла відгуляти лише 24 дні, і зараз може забирати залишок днів, а може бути, що береться частина відпустки за період з 01.09.22 по 31.08.23).
Середня заробітна плата рахується постановою за Про затвердження Порядку обчисле... | від 08.02.1995 № 100 (тут нічого не змінилось)

Люди на простої бо війна, територія окупована. А якщо з 2/3 розраховувати, навіть мінімальної 6700 не буде

Порядок чинний. Іншого немає. Користуватись можна лише чинною нормативною базою. Якщо при простої отримували 2/3, то і до цього мінімалки не було.