Навчання на психотерапевта/лікаря-психолога

О, моя тема під’їхала. :grin:

  1. Психотерапевтом може бути будь-хто з ВИЩОЮ (мінімум диплом бакалавра) освітою за такими галузями: гуманітарні науки (політологія, журналістика і т.д.), педагогічна освіта, психологічна освіта, соціальна робота та медицина. На психотерапевта не навчають у ВНЗ! Не плутайте з інтернатурою з психіатрії! На психотерапевтів навчають асоціації! Тобто їх насправді є дуже і дуже багато: одні визнаються в світі, інші лише в Україні, але саме асоціація видає таку освіту. Тобто в них є спеціальна багаторівнева (і дорогуща, звісно) програма підготовки, де протягом першого року (зазвичай) Ви отримуєте диплом базового консультанта, потім просто консультанта (або ж одразу за 2 роки дають диплом без рівнів), і тільки після цього Ви маєте право вступити на навчання ПСИХОТЕРАПІЇ і отримати звання ПСИХОТЕРАПЕВТА, визнання якого залежить від рівня асоціації. Тобто якщо це організація зі світовим іменем, то її не порівняєш з шарагою ноунейм. Навчання триває 5-7 років, залежить від асоціації. Ще можна декілька років повчитись і стати психоаналітиком. Є багато асоціацій і багато видів терапії, навіть цілі інститути. Гугл в допомогу.
  2. Нема поняття “лікар-психолог”. Є лікар-психіатр, який закінчив медичний університет (6 років навчання за напрямом “лікувальна справа” + 2 роки інтернатури за спеціалізацією). Лікар-психіатр займається лікуванням медикаментозно (патології) та може проводити психотерапію, але фактично він не є психотерапевтом, бо для цього треба працювати в конкретному методі психотерапії та мати визнання від асоціації. Тому всі, хто величає себе психотерапевтами, повинні мати відповідні підтверджуючі документи з курсів та асоціацій. Психотерапевт теж лікує душу людини в кризовому стані, але без медикаментів, тобто застосовує інші прийоми.
  3. Є ще спеціальність “Клінічна психологія”, але вона не є медичною освітою. Там є бакалаврат, магістратура і можливість вступу перехресно з іншої спеціальності. Код професії звичайний - 053 Психологія, спеціалізація - клінічна психологія. Ось зразок https://abit-poisk.org.ua/rate2022/direction/1082996