Допоможіть розібратися з старим дипломом

“Образовательно-научная программа” - это больше фикция, чем конкретная польза. Например, в ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА МАШИНОБУДІВНА АКАДЕМІЯ есть обе магистратуры (1 год и 4 мес; 1 год и 9 мес) по специальностям 122, 123 и 151. Если кому-то хочется поучиться на полгода дольше на бюджете и пополучать стипендию - почему бы и нет?

Я прекрасно знаю про постулления в другие вузы, на неродственные специальности и без лишнего семестра и т.д. Просто факт к вашему сведению, что есть разные варианты. И перед тем как мне советовать пользоваться поисковиком, лучше начать с себя.

1 Вподобання

Так Ви написали неправдиву інформацію, що там довший термін навчання саме через неспорідненість професій. А там довший термін навчання, бо присвоюється додаткова кваліфікація, на яку треба підготовка, це і пише в описі програми. На неспоріднені професії ніяка додаткова підготовка не треба. Це я і намагаюсь пояснити, бо сама поступала тричі (один раз передумала). В дужках може будь-що писати про спорідненість чи неспорідненість, це по факту не відіграє ніякої ролі, бо на магістратуру йде вступ на 1 курс, а не як 5 чи 6 курс, і програма співпадає для всіх, хто на неї поступив. Не може студент “спорідненої” вивчати зовсім інше, що й студент “неспорідненої”, бо їм присвоюють ту саму кваліфікацію на підставі пройдених дисциплін.

Ось тут та сама освіта - вчитель початкових класів - тільки нема додаткової професійної кваліфікації по типу вчителя музики чи фізкультури, тому термін навчання менший. І нема такого, щоб інженер-механік поступав і вчився довше, бо йому треба щось там ще доздати з бакалаврату, як Ви писали вище

Это с 2022 г. нет, а раньше было, и для инженеров тоже. Только это, если так можно выразиться, - скорее по желанию, ведь легко было найти другой вуз со стандартными 1 год 4 мес (1 год 5 мес).



Я сам несколькими годами ранее изучал такую особенность. Посмотрел в учебном плане университета им. Лазаряна - а не поучиться ли мне на год дольше чтобы стать ещё умнее? И решил не поучиться. Ладно там ещё “компьютерная инженерия”… Но ОЧЕНЬ интересно, а как вы представляете сразу стать магистром в отрасли локомотивного хозяйства или железнодорожных сооружений, ничего не зная об этом из программы бакалавра (поступая с совесем неродственного бакалавра)? “Изучить самостоятельно и сдать экзамен по специальности” - как это ныне называется уже пробовали, не получилось. Зато у знакомого получилось со специальностью “Інтероперабельність та безпека руху на залізничному транспорті” (со сроком обучения1 год 4 мес; не захотел тратить лишний год) потому, что заметно легче, чем самому “изучить сооружения”, хотя он на тот момент работал мастером бригады путейцев (а тем более - самому изучить тепловозы/электровозы). Я, как уже упоминал, работал в этой сфере - заполнял документы по перевозке опасных грузов; на локомотивы и сооружения я изначально и не претендовал, просто привёл пример, что не всё бывает так просто со сдачей “экзамена по совершенно не родственной специальности”.

1 Вподобання

Це залежить від забаганок ВНЗ. Поступала в 2019 році у національний ВНЗ на магістратуру дуже далекої спеціальності. Здала ЄВІ, фаховий і ще додатковий фаховий з 2 турів: один був у комп’ютерному класі (якісь дурні тести по розрахуванню пільг, пенсій), а потім був письмовий тест з економіки (де знаходиться якийсь там завод і хто ввів такий-то термін). За результатами пройшла на бюджет, але мені підробили заяву і замалювали коректором “галочку”, що я претендую навчатись за державні кошти. Протягнули свою з бакалаврату на моє місце. Але що поробиш, таке життя)
1 рік 4 міс вчилась разом з усіма. Хоча в інших ВНЗ була ця ж програма на 1 рік 5 міс розрахована, типу в січні випуск)

Є спеціальності, де не можна поступати перехресним по закону. Це право, медицина і т.д.
А є такі, де сам ВНЗ встановлює свої вимоги до освіти вступника на перехресний. Раптом Ви геній і опанували програму? То ж таке буває. Є дуже інтелектуальні люди, які сильні в точних і гуманітарних науках. В союзі колись був екстернат. Мій дідусь так 2 ВНЗ закінчив за пару років - фізмат в академії і військове училище на офіцера. У нас зараз така можливість реалізована магістратурою, і це дуже класно. На бакалавраті є цикл обов’язкових дисциплін по типу історії чи мови, і воно вчиться всюди. Є обов’язкові для конкретної спеціальності. Все решта - вода, якою заливають навчальний план, щоб набрати кредити і дати педагогам навантаження. То навіть вступ на бакалаврат на 2-ий курс не відіграє якоїсь великої ролі в опануванні професії, бо там половина предметів - це переливання з пустого в порожнє. Більшість студентів на повторний бакалаврат поступають заочно, бо працюють. Самі розумієте, що студент і так сам те все опановує, вникає. Магістратура дійсно виручає, бо є програма вступних випробувань і вимог до знань вступника, можна підготуватись по конкретних предметах, навіть піти до репетитора, і це буде набагато дешевше, чим повторно вчитись на бакалавраті. І поступаєш на магістра, зекономивши час і кошти. Особливо актуально це для тих, хто працює педагогом і хоче закінчити менеджмент шкіл, чи для тих, хто є лікарем і хоче здобути освіту менеджера по закладах охорони здоров’я. Тобто 1.5 роки - і ти вже маєш другу вищу освіту, а не вчишся з бакалаврату… Є і тупенькі, які поступають з 0 багажем знань і складають негативне враження про перехресний вступ, але таких людей - одиниці. Зазвичай тупі ледь осилюють бакалаврат. Ну, поступило тупе перехресним вступом на чужу спеціальність, відучилось… Так воно ж нічий хліб і не забере, бо кому тупе треба на роботі, а кошти заплатило і трошки допомогло ВНЗ з фінансуванням. А якщо мажорчики всякі так вчаться, то їх явно татусі до себе в бізнес пристроять.
Я ще по собі скажу, що зовсім нічого не пам’ятаю з того, що вивчала, коли вчилась на соціального педагога. Воно все зовсім не треба для професії. Базові знання є, психологічні знання є, а от дати якихось там законів, якісь там терміни… Все воно забулось. Пам’ятаю тільки, що педагогіку заснував Ян Амос Коменський. Уявляю, як заходжу в клас проводити тест на схильність до суїциду і розказую дітям, хто заснував педагогіку або коли Макаренко видав свою першу працю. Чи звідки родом Сухомлинський🤣 Я впевнена, що більшість людей навіть не згадають половину дисциплін, які вивчали. Тому це ще один аргумент на користь перехресного вступу. Все воно вилітає з голови, коли ним не користуєшся.