Дистанційна освіта та звільнення

Я мама, яка виховує доньку 12 років сама. Працюю педагогом-організатором у закладі освіти, який на теперішній час працює дистанційно. На початку навчального року під час зборів педагогічного колективу в усній формі адміністрацією школи було попередження про погіршення умов праці, де повідомили про можливість скорочення моєї посади на початку другого семестру. У середині січня, в зв’язку з тяжким фінансовим положенням, мною було прийняте рішення про тимчасовий переїзд за межі України. Білети куплені. Дирекцію повідомила вчасно, дізнавшись про існування моєї посади і надалі. Спираючись на чинне законодавство, яке не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи під час воєнного стану, що педагогічні працівники цілком правомірно з використанням дистанційних технологій можуть працювати, перебуваючи за межами України. Місяць пропрацювавши, не отримавши заробітної плати, зателефонувала в бухгалтерію закладу, де мені повідомили наступне: в зв’язку з тим, що я за кордоном, Департамент освіти і науки наполягає на моєму звільненні, мотивуючи претензіями закордонних організацій, які виділяють кошти на зарплати вчителів України. Допоможіть, будь ласка, розібратися

В першу чергу Ви маєте з’ясувати згідно якого внутрішнього документу Вам не виплачують заробітну плату. Просто так не виплачувати її не можуть. Розберіться як Ви рахуєтесь (у відпустці за власний рахунок чи звільнені). А в наказі має бути вказана підстава

1 Вподобання

Вітаю. Дякую за відповідь. Перестрахувалися і відправили за власний рахунок без повідомлення, згоди і заяви. Я ніде не знайшла документу, в якому прописано, що не маю права працювати дистанційно поза межами України.

Перегляньте законодавчий акт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин” Документ 2352-IX, Прийняття від 01.07.2022

ст.12, яку доповнено частиною четвертою такого змісту:

"4. У період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, …

та статтю 13]:

"1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.
і з’ясуйте яку із статей застосовано у Вашому випадку.

Добрий день. Дякую за відповідь. Тобто я зрозуміла правильно, що про звільнення мова не йдеться. Чи повинна я бути попереджена та написати заяву про припинення трудового договору, чи це ведеться в односторонньому порядку також?

У Законі записано лише: “Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін на строк не більше ніж період дії воєнного стану. У разі прийняття рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець повинен за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи”.
З наказом адміністрація повинна Вас ознайомити. Повідомте їм свою адресу, щоб вони мали змогу надіслати копію наказу.

1 Вподобання