Вчителі без педагогічної освіти

А що тут поганого? До прикладу в селі з одного боку є школа з вакантною посадою вчителя з правознавства (яке за суміснитцтвом викладає вчитель історії), а з другого боку людина з юридичною освітою, умовно без роботи через скорочення чи інших причин. Нехай викладає правознавство і одночасно проходить підвищення кваліфікації щоб здобути педагогічних компетенцій.
Так само ІТ-програміст може викладати інформатику, економіст - математику, інженер - геометрію та/чи трудове навчання; моряки - географію і т.д.

4 Вподобання

взагалі-то такий юрист може і українську літературу викладати. При чому бажано у всіх класах. Бо у літературних творах програми юридичних питань завалісь. Вчителі не взмозі там побачити те, що побачить юрист. але тут є одне але: хороший юрист без роботи за спеціальністю не залишиться, до школи може прийти нуль. Треба брати тих, хто просто хоче залишитись у професії і вбачає у роботі у школі який інший для себе сенс. такі люди є. Балчуну все кажуть, що він музикант. А такий музикант у школі може зробити фурор.

1 Вподобання

Доброго дня. Я розумію скепсис багатьох. Але чому ні? Я маю 2 вищі технічні освіти, і хочу працювати вчителем математики. Так,я розумію, що є ще педагогіка, психологія( яку теж вивчала). При бажанні можливо паралельно вчитися,проходити курси. Якщо є бажання, повага до дітей , бажання пояснити і привити любов до предмету, це ж цілком можливо.

3 Вподобання

Закон дозволяє, чому ж ні?
Інше питання, чи візьмуть на роботу людину з вищою педагогічною освітою, інформатика наприклад, на посаду інженера з виробництва оптичних і оптико-електронних приладів або інженером з обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічним комплексом, навіть якщо він дуже любить верстати і роботів…

3 Вподобання

Якщо ми говоримо про загальну освіту, то не бачу нічого в цьому… Головне щоб психіатра проходили вчителя почастіше.

“Учить и лечить умеет каждьій”, чи не так??? Такий примітивізм у ваших запитаннях, що соромно за наше суспільство.

Підуть ті, хто впевнений у своїх знаннях! Інакше таку особу знеславлять та засміють! Усе ж буде видно відразу! Ви ж чудово це розумієте.
І, до речі, є змога здобути диплом про профперепідготовку. Це роблять легко. Заочно 5 місяців — і Ви, наприклад, вчитель російської мови та літератури. Не бачу труднощів. Цей диплом дорівнює звичайному чи незвичайному дипломові бакалавра або магістра. Є вимога від таких освітніх центрів чи інститутів: людина повинна мати середню спеціальну або професійну вищу освіту (підстава до реєстрації на такі курси і відтак здобуття диплома за цим фахом).

1 Вподобання

:joy:Слюсарям і зварникам не дадуть оперувати важкохвору людину. Не бійтесь. Лікарям набагато довше навчатись, аніж нам, смертним. Не всі безглузді.

Якщо людина філолог, то може претендувати (пройде 5 місяців курсів для здобуття диплома профперепідготовки — і все, готовий учитель чи викладач!). Деякі директори шкіл чи дитсадків можуть узяти за трудовим договором (1 рік) на посаду вчителя, хоча це малоймовірно. Так мене брали вихователем на один рік, хоча я філолог. Вони нічого не втратили, жодних збитків: виконував усе, що потрібно за планом вихователя. Правда, зарплата менша за вчительську.

Скажу більше: педагог (вчитель української мови та літератури) — це не завжди філолог, якщо, звісно, нема другої освіти. Мову та літературу краще знає якраз філолог, а педагог лише навчає. Педагога навчили, як треба навчати мови й літератури, а ось філологи та лінгвісти розробляють ці мовні правила і укладають відповідні підручники, щоб отим педагогам було що розповісти дітям (що таке підмет, присудок тощо). Не педагог вигадав такі поняття, як підмет, присудок, іменник чи дієслово.

1 Вподобання

Володимире, Ваш інженер може любити верстати, проте чи впорається він із цим професійно? Філолог, наприклад, знає мову й літературу набагато краще за педагога, бо педагога вчили, як навчати мови й літератури, а філолог ці мовні правила розробляв та укладав відповідні підручники. Не педагог вигадав слово підмет чи присудок. Тут справа філологів, їм краще знати. Це для порівняння. А профперепідготовку може пройти кожен, повчитися ще трішки, щоб «полюбити верстати» професійно.

Я не могу понять: откуда вы это берёте? Какие курсы переподготовки за 5 месяцев? Конечно, если прочитать это: Курси професійної перепідготовки — як пройти курси професійної підготовки за 5 кроків: інструкція для новачків + поради, як зекономити на курсах професійного навчання , то у человека, имеющего отдалённое представление об образовании и сроках обучения, может сложиться такое мнение. Даже курсы проф.переподготовки от государственного центра занятости https://cpto.dp.ua/docs/pi/grafik-2022fl.pdf (не имеющие отношения к высшему образованию) длятся около 3-х месяцев для маникюрщицы, санитарки. Оператор котельной, продавец уже 4-6 месяцев; кассир-контролёр, стропальщик, сварщик - 7-8 месяцев, а кассир в банке, офисный служащий - 8-9 месяцев.

А переподготовка с высшим образованием занимает от 1.5 до 3 лет: Перепідготовка кадрів :: Навчальний процес :: Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Да и то, чтобы получить другую специальность за 1.5 года - это ещё, как говорится, - “звёзды должны были сойтись”. Один из наших сотрудников, имеющий диплом бакалавра (совершенно не технического профиля, а экономического) смог поступить в 2022 г. в магистратуру на 192 специальность (Будівництво та цивільна інженерія) только потому, что вступительный экзамен (ЕВІ) по иностранному языку для поступления на контракт не требовался. И вместо экзамена по специальности (который он не мог сдать) было всего лишь “мотивационное письмо”.

Можете здобути диплом про профперепідготовку в РФ, і його визнають в Україні, бо між РФ та Україною в цьому сенсі є домовленість про визнання дипломів про освіту. Що мені там магістр якийсь. Я вже маю право вступити на бюджет до аспірантури. Тільки час потрібен.

Віддалений від освіти саме Ви, бо мене вже приймають викладати до технікуму за умови здобуття цього диплома від Центру безперервної освіти та інновацій. Ви хочете зв’язатися з цими організаціями? Що Ви не зрозуміли?
Ви дали посилання на якусь організацію підготовки будівельників, робітничі спеціальності. Моя організація має більш широку підготовку. Профперепідготовка — це не лише слюсар чи будівельник.

А я-то сразу заподозрил, что “козачёк-то какой-то засланный”, думаю, ну когда же он начнёт рекламировать какие-то очень платные российские “псевдокурсы” с обещанием “диплома”.
Ещё и валенком прикидывается - “типа, не понимает он что по-русски написано”, не подозревая, что гугл-переводчик-то абревиатуры не переводит ЦНОИ - на мове будет ЦБОІ. Мне до ленинградскогоо ООО ЦНОИ дела нет никакого, а ознакамливаться с “российскими программами и законами” - так тем более.

То, что вы студент 1 курса педучилища, поступивший после 9 классов - это не “один год педстажа”. Да, территория не “загарбана”, а “захоплена”. Так что, студент, вам ещё учиться надо, а не с похмелья выдавать себя за российского хохла. А ДЦЗ считать " за якусь організацію з підготовки будівельників" - вам надо заняться воплощением заветов Ленина: “Учиться, учиться и учиться…”

Студент, слышали про такую должность в техникумах/институтах - оператор ЕДЕБО? Ну-ну, кто же тогда “приближённый к образованию”? :rofl: :sweat_smile:

2 Вподобання

Прям чувствуется на расстоянии настоящий образованный филолог, с петербургским образованием. :money_mouth_face: :crazy_face:

Вот почему в том садике теперь все дети ругаются матом.

3 Вподобання

Бoбруйск ===> Стена ==>

1 Вподобання

Настоящий образованный и воспитанный магистр - он такой и есть. Особенно когда сам же и озвучивает все свои квалификации через запятую:

Но зато самокритичный

2 Вподобання

Вы, как студент-филолог с расшатанной психикой, можете угрожать только так: “Запью до смерти”.

1 Вподобання

Шкільні в тебе відмовки. Навчися риториці!
Відрізняй звернення від прикладки в реченні.

Біжи виконувати д/з.

І я вже не студент, навчися читати!
Тобі хоч не соромно? Тут стільки було заздрощів, що я не якесь училище закінчив, а університет. Так не заздри, а йди навчайся!