Заміна колеги. Відмова від заміни

Вітаю!
У школі є колега, яка дуже часто перебуває на лікарняних або у відпустці за свій рахунок. Причому вона спокійно каже, що планує собі ці лікарняні, аби вирішувати власні проблеми поза роботою. Відповідно іншим вчителям кафедри (мені в тому числі) постійно ставлять її заміни, які порядком набридли, адже початкова та старша школа знаходяться в різних будівлях на відстані і доводиться бігати туди-назад, щоб встигнути за перерву. Та питання в принципі в тому, як повпливати на таку колегу, бо адміністрація просто повідомляє “ти завтра йдеш в такий-то клас”. А можливо я в своє вікно планувала похід до стоматолога? Чи заповнити журнал свого класу? Чи просто вийти на каву? Наскільки правомірною є відмова від заміни?
Я все розумію - люди хворіють і можуть мати термінові справи. Але тут просто вже нахабність. За минулий навчальний рік вона проходила на роботу в сумі мабуть декілька місяців, весь інший навчальний період лікарняні та відпустка за свій рахунок.

Ніхто не може змусити вас працювати на заміні.
У нас не рабовласницький лад. Перед тим, як написати наказ на заміну, директор має обов’язково запитати згоду.

1 Вподобання

Яким чином тоді відмовитись від заміни?Потрібно писати якусь заяву?