Вступ. Навчання у двох університетах одночасно. Відшкодування коштів

Я навчаюсь у закладі вищої освіти за державним замовленням, але через рік вирішив вступити ще в один ЗВО, також за державним замовленням, а в попередньому заклді перевестись на заочну форму навчання. Чи потрібно відшкодовувати кошти за рік навчання в попередньому ЗВО, незважаючи на те, що я буду здобувати там освіту вже на заочній формі навчання?

так треба. Ви маєте перевестись не просто на заочну форму, а і на контракт.

1 Симпатія

Але ж заочна форма і так є небюджетною, тобто контракт. Тим більше спеціальність я не залишаю, а просто змінюю форму навчання. Хіба це вплине на відшкодування коштів, якщо я буду в іншому ЗВО на бюджеті і на денній формі?

Вы хотите обмануть систему и ищете достаточно сложный путь для этого :slight_smile: Но в системе, для вашего случая есть два простых “предохранителя”.

1й предохранитель - раздел 3, пункт 2
Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету
2й предохранитель - раздел 3, пункт 7
Не допускається одночасне навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, предметними спеціальностями, освітніми програмами, рівнями, ступенями, формами здобуття освіти) за кошти державного або місцевого бюджетів

Второй предохранитель вы собираетесь обойти, предварительно перейдя на контракт в первом вузе.
Но как вы собираетесь обойти первый предохранитель? По нему возмещение за первый бюджет - неизбежно

1 Симпатія

заочна форма не обов’язково є небюджетною. Там теж є бюджет. Просто можливо його немає саме на Вашій спеціальності та у Вашому виші

1 Симпатія

Держава вже витратила на 1 рік Вашого навчання кошти. Ось якби Ви знову вступили саме на контракт, то могли б на бюджет (за можливості) перевестись на 2 курсі, бо за 2 курс держава ще не платила