Атестація згідно нових документів

Доброго дня.Поясніть будь ласка мені деякі положення нових правил атестації.Я була на курсах в інституті удосконалення(ті,що раз у 5 років) 1тиждень у січні 2019р.,2 тиждень - у квітні 2019р. У мене є сертифікати про проходження семінарів,вебінарів, фестивалфі(як дистанційно,так і стаціонарно) більш як на 200 годин за останні 2 роки. У березні має проходити чергова атестація(вчитель початкових класів). Нам сказали,що все те,що я маю не має значення і я обов’язково повинна ще 4 дні проїздити на курси в інститут удосконалення(питання заміни толком не вирішене.Цілком можливо, що я повинна буду відпрацьовувати тому, хто заміняв).Дякую за відповідь.

Якщо Ви вчитель початкових класів, то вже мали пройти очні курси НУШ та онлайн курс для вчителів початкових класів на ЕДЕРА. Згідно наказу МОН #34 від 15.01.2018 ці курси зараховуються вчителям початкових класів як курси підвищення кваліфікації. Разом це 120 год. Навіть, якщо не враховувати Ваші вебінар, семінари…то цих 120 год більш ніж достатньо для проходження атестації в 2020 році при мінімальних вимогах в 30 год. Тому курси у Вас є і вони чинні. А чому Вас відправили ще? Мені це незрозуміло. Як на мене - це нераціональне використання бюджетних коштів.

1 Симпатія

Дякую.Ви правильно сказали - я пройшла всі згадані курси.Підкажіть-як переконати адміністрацію, що мені не варто їхати до березня ще на одні курси.Які документи?Дуже вдячна за консультацію.

Зазначений наказ, Типове положення про атестацію педагогічних працівників п.1.8. Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.
Варто також зазначити, що є ще вимога про щорічне підвищення кваліфікації в Порядку підвищення кваліфікації працівників освіти. Але в цьому Порядку не йдеться про те, що Ви маєте пройти ще якісь курси з січня до моменту атестації. Також у Порядку немає конкретної норми про 30 год щорічно, а отже і вимагати щось подібне неправомірно. Щорічне підвищення кваліфікації в цьому році Ви можете пройти в різних формах. Це можуть бути семінари, вебінари, онлайн курс і т.інш. І не обов’язково в кількості 30 год. В один рік це може бути 5…10 год, в інший - 50. До кінця року Ви точно знайдете форму і спосіб пройти підвищення кваліфікації вибравши те, що Вам підходить і необхідно. Тому наразі жодних правових підстав вимагати чи відправляти Вас на курси немає.

2 Симпатії