Можливість викладання предметів у школі

Я за одним дипломом є вчитель фізики та математики, за другим дипломом програміст. Чи маю право викладати інформатику у школі. Вдячна за відповідь.

Так, але потрібні курси підвищення кваліфікації.

Доброго дня))) Чи маю я право викладати анг. мову в 1 класі, якщо у мене є диплом бакалавра (у ньому пише вчитель початкових класів) та диплом магістра (у ньому пише викладач педагогіки та методики початкової освіти)? Чи мені потрібно пройти відповідні курси?

Учитель початкових класів має право викладати всі предмети в своєму класі. Якщо ваш рівень знань дозволяє викладати англійську, то викладайте.

Дякую за інформацію))) А може є для цього якийсь документ, що це підтверджує?

Документ - це ваш диплом. Чому у вас не виникає питання щодо української мови чи математики? Ви ж не вчитель української, не вчитель математики.

Ще раз повторюсь: вчитель початкових класів - це унікальний вчитель, який має право викладати всі предмети в початкових класах.

У дипломі вчителя початкових класів написано “Методика викладання математики”, “Методика викладання укр. мови”, +…інші методики. Тому ми і викладаємо ці предмети. Якщо у колеги є запис “Методика викладання англ. мови”, то вона має право вести цей урок. Якщо немає - ні! І ніякі курси не допоможуть.

1 Вподобання

В дипломі не пишеться: “Методика викладання математики” і т.д. Мабуть, ви ніколи диплом не бачили.

1 Вподобання

Я за дипломом “вчитель української мови та л-ри”, але призначена і працюю соціальним педагогом на 0.5 ставки. Мала у 2019-2020 н.р. ще 8 годин мистецтва та 2 години укр.літератури у 5 класі. При ознайомленні з попереднім навантаженням на 2020-2021 н.р. в.о.директора повідомила мене, що я матиму лише 0.5 ставки соціального педагога, оскільки на інші предмети я не призначена. Поясніть, будь ласка, чи це правовірно, і що мені потрібно робити у даній ситуації?

Якщо ви призначені на посаду соціального педагога на 0.5 ставки, то при попередній комплектації директор зобов’язана гарантувати це навантаження, будь-яке інше навантаження вам можуть запропонувати, як при попередній комплектації, та і перед початком нового навчального року.