Оплата академрізниці

Вітаю! Що означанє оплата академічної різниці при вступі на іншу спеціальність(перша освіта-економічна(бакалавр), друга-історична(магістратура)) Це обов’язкова оплата? За яким законом це передбачено?

Є таке, в одному ВНЗ сказали що треба платити (десь 5 000), в іншому на таку ж спеціальність сказали, що не треба))

У тому і суть. З трьох університетів лише один таке вимагає. Проте на сайті університету нема жодної інформації про це. Передчуття, що ці кошти буду з підписом “благодійниі внесок”(таке бувало у знайомих), тобто є НЕобов’язковим платижем. Можливо дійсно існуює легальна оплата академічної різниці, яка досі мені невідома

Так, існує легальна оплата академрізниці. Це оплата роботи викладачів, які будуть приймати цю академрізницю. Думаю, що це регулюється внутрішніми документами вишу - тож у них і запитайте. І це не має бути «благодійний внесок». Натомість вам мають виписати рахунок з переліком предметів і кількістю кредитів за них. Ну і, звісно, оплата через банк з квитанцією. Сума залежить від кількості кредитів, що є за академрізницю. І якщо у виші є таке положення про сплату академрізниці і все через банк і з квитанцією, то це законно і обов‘язково.

2 Вподобання

Дуже дякую. Саме за роботу викладачів оплата доцільна. Зазвичай академічну різниці складають без додатковго викладання, просто як здача заліку. Дякую