Скорочення посади

Добрий день!
Працюю педагогом-організатором(вказано в трудовій книзі) + викладаю хімію. Скажіть, будь ласка, чи має право директор закладу зараз перевести мене лише на години, забравши пів ставки педагога - організатора, без моєї згоди?

Якщо відбувається скорочення. то Ваша згада не потрібна, Вас мають повідомити за 2 місяці або виплатити за 2 місяці компенсацію.

Повідомити письмово? Яка саме компенсація?

Мені планують залишити години хімії, а посаду педагога-організатора скоротити.
То який має бути запис у трудовій?

Тобто повідомити письмово? Мають видати наказ та ознайомити Вас з ним. Компенсація, якщо скорочують раніше ніж за 2 місяці. За ці місяці виплатять заробітну плату.

про запис в трудовій - це до кадровика. Якщо у вас педагог-організатор був основним місцем роботи, а години за сумісництвом, то мають перевести на основне місце роботи вчителем

Дякую! Уточніть, будь ласка, чи діє цей термін (2місяці) під час воєнного стану?

Я так розумію Ваше навантаження як педагога-організатора піде іншій людині? Якщо так, то дане рішення незаконне. Адже ця посада є Вашою основною згідно наказу про прийняття на роботу, що відображено в трудовій книжці. А от позбавити Вас годин хімії він має право будь-коли, якщо є інші особи, які прийняті на роботу саме як вчителі хімії. Наразі потрібна Ваша згода. Якщо ж посада педагога-організатора скорочується зовсім, то Ваша згода непотрібна. Протягом воєнного стану всі основні норми, що стосуються скорочення чисельності або штату, не змінились. Тому при скороченні штату роботодавець: попереджає працівників та дотримує строків їх вивільнення (ст. 49-2 КЗпП); виплачує вихідну допомогу (ст. 44 КЗпП); проводить із працівником повний розрахунок в день звільнення (ст. 47 КЗпП).

Як воно має піти іншій людині, якщо автор запитання говорить про СКОРОЧЕННЯ!

Звісно я можу помилятись, але посада педагога-організатора передбачена штатним розписом і скороченню НЕ ПІДЛЯГАЄ. Про затвердження Типових штатни... | від 06.12.2010 № 1205

Звісно. Але ж ми не бачимо документу, згілно якого відбувається скорочення. Може мова йде про реорганізацію закладів, шляхом приєднання закладу до іншого, де є педагог-організатор. Не бачачи документ неможливо сказати напевне. Але авторка питання написала саме про скорочення посади. А коли посаду скорочують, то на неї вже нікого взяти не можуть, бо вона зникає у штатному розписі

Директор мотивує скорочення посади відсутністю коштів …

Було б чудово, якби це було саме так…

З практики: в даному випадку скорочують посаду заступника директора з виховної роботи або переводять на 0,5.

1 Симпатія

Зверніться до директора (та бажано профспілкового комітету), посилаючись на нормативні акти. Іще б радив отримати консультацію юриста.

1 Симпатія

Чи обовязково вчителю брати класне керівництво? Чи можна від нього відмовитися?

можна відмовитись. Ви маєте ознайомитись з наказом і поставити під ним власний підпис. Не підписуйте і все) Хоча, як до вас після того буде ставитись адміністрація, це вже інше питання, але таке право ви маєте

1 Симпатія

Набув чинності Закон № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин».
Перечитайте зміни…Ст. 13 Мова йдеться про ВИВІЛЬНЕННЯ працівників ( припинення трудових відносин ) в умовах воєнного стану через відсутність роботи за посадою… При дистанційному навчанні та в умовах жорстокої економії коштів ( а нас попереджали раніше про зменшення освітньої субвенції ) роботодавець може призупинити …розірвати трудові відносини… Але працівник має першочергове зарахування на посаду ( якщо вона зберігається ) після закінчення військ.стану… Розглядати питання потрібно від рішення засновника !!! А керівник закладу - виконавець… Звісно оптимізацію слід проводити відповідно чинного законодавства та враховуються усі моменти : вік працівника, статус…пільги…

По "відмові від класного керівництва " - звичайно МОЖЕТЕ. АЛЕ -

  • коли керівник при оптимізації кадрового складу чи розподілі навантаження ( а це суттєво .коли у колективі є декілька однопрофільних вчителів ) розглядає педагогічних працівників . їх фахові здібності та виробничі якості ( кількість " не хочу та не буду " , то звичайно враховується працездатність, ділові якості праціника : робота класним керівником ( а це оплачується !!! ) , виконання обов. на посаді керівника МО чи творчих методичних груп і т.д ( без оплатні доручення .) чи керівництво гуртками, клубами … - вчитель у школі без класного керівгництва , без додаткових доручень …- просто заробітчанин. Вибачте - це моя особиста думка із досвіду на посаді директора 20 років… Через позакласну роботу вчитель краще розуміє та знаходить контакт з дітьми…Звичайно , класне керівництво -це важка ноша , але цікава , наповнює сенсом у буденному вчительському житті… я, особисто , шкодує , що не можу бути класним керівником ні юридично ,ні через відсутність часу через коло своїх професійних справ…

Погоджуюся, що у мирний час директор може вивести посаду педагога-організатора зі штатного розпису.
Але хіба поки триває воєнний стан працівникам закладів освіти не гарантовано збереження робочого місця (посади) середнього заробітку (ст. 57-1 Закону України “Про освіту”) . Хіба скорочення посади це правомірне рішення? Заклад працює не в зоні бойових дій, не зруйнований!
Буду вдячна за уточнення!