Курси підвищення кваліфікації вчителів

Допоможіть знайти перелік закладів, або онлайн платформ для проходження щорічних курсів підвищення кваліфікації вчителів. У них обов’язково повинна бути ліцензія. На сайті МОН мені знайти не вдалося. В ОІППО всі місця вже зайняті. Куди тепер податися? Отже нас послали туди незнаю куди. Дякую за відповідь.

Атестувалась у 2019-20 н.р. Перед атестацією пройшла курси підвищення кваліфікації 180 годин на базі інституту післядипломної освіти (лютий-березень 2020). За новою постановою про КПК необхідно щорічно проходити курси не менше 30 годин, 150 годин за 5 років. Скажіть будь ласка, якщо я буду атестуватись достроково у 2021-22 році мені достатньо 60 годин курсів чи в повному обсязі 150 потрібно? І ще у нас в школі не дуже вітаються курси пройдені дистанційно (на платформах Edera, Prometeus, EdCamp). Тобто окрім них ще повинні бути курси на базі інститутів чи академій післядипломної освіти.

60 годин буде достатньо.

Вимоги щорічно проходити 30 годин - НЕМАЄ!!! За 5 років - 150 годин (30 ЄКТС/“кредитів”). Але у рік, хоч 1 година, але повинна бути. Курси при Інституті (чи т. п.) повинні бути - вимога Типового положення про атестацію, її ніхто не відміняв.

1 Вподобання

Щорічно обов’язково, але обов’язковості 30 год немає в жодному документі. У 22 році ви повинні мати не менше 90 год підвищення кваліфікації для проходження атестації. Форма і місце проходження - це ваш вибір. Звісно, що курси в оіппо найменш проблемні у плані визнання. Але все залежить від педради закладу: вони можуть схвалити будь-яку платформу. Чи захочуть - це інше питання.

2 Вподобання

Дякую. А чому 90, а не 60? У 2020 році перед атестацією пройшла 180. 30 год. я повинна набрати у 2020-21 навчальному році та 30 годин у 2021-22 році перед наступною позачерговою атестацією?

На момент атестації в 22 році ви маєте мати 90 год підвищення кваліфікації. Така вимога МОН по роках. Вимоги щорічно по 30 год немає. Курси рахуйте з 20 по 22 рік.

1 Вподобання

Зрозуміло. Дякую щиро!


Підкажіть,будь ласка,вчитель протягом місяця подає клопотання,а педагогічна рада протягом місяця розглядає це клопотання - це,фактично,2 місяці?Чи можна ці питання прив’язати до педагогічних рад у серпні,жовтні,грудні?Наприклад,протягом серпня педагогічний працівник подає клопотання,а у серпні,на пед.раді розглянути всі клопотання.А потім у вересні отримати клопотання,а у жовтні розглянути?Я правильно зрозуміла?Дякую

1 Вподобання

Навчання в закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою не вимагає ніякого підтвердження і визнання.

1 Вподобання

Це дуже спірне питання. Бо в “законі” чітко вказано - 150 за 5 років (для вчителів), і ніякого поділу кількості в рік НЕМАЄ. Яка підстава вимагати певну кількість годин за рік чи то два роки?

Закон ,Про освіту’’ вимагає щорічно підвищувати кваліфікацію. Тому питання в цій частині абсолютно не спірне. Щодо конкретної кількість на конкретний рік, запитайте у МОН, це ж вони такі роз’яснення надали.

Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, чи для атестації потрібно проходити курси, якщо 2 роки тому отримала ступінь Магістр? Мені повідомили, що за новим положенням потрібно, але я знайшла інші дані. Якщо хтось володіє такою інформацією, поділіться або дайте посилання на “нове” положення, бо я не знайшла.

Треба проходити щороку, навіть якби ви цей ступінь освіти здобули в минулому році.
Це не Положення, а Порядок…

Дякую за відповідь та посилання. Але говорю я про курсову перепідготовку, яку треба проходити раз на 5 років.

А її тепер проходять не раз на п’ять років, а щороку. Я знаю, де ви це прочитали. Але та інформація неактуальна.
Стаття 51 Закону України ,Про повну загальну середню освіту’’

Дякую за відповідь. Тобто, ви маєте на увазі не семінари, конференції, практикуми, на яких ми накопичуємо години, а саме проходження курсів в інституті після дипломної освіти (кожного року)?

А де зараз в умовах карантину проходять семінари, конференції і практикуми?
Підвищення кваліфікації в ОІППО не потребує ніякого схвалення педрадою і є надійним джерелом підвищення кваліфікації, на відміну від сумнівних сайтів, які за відповідну суму продадуть вам сертифікат. І ще питання, чи визнає його заклад як підвищення кваліфікації.

Я мала на увазі в онлайн режимі. Дякую Вам, Володимире, за інформацію та посилання на документи, бо сама чомусь не могла знайти.