Мобілізація вчителів

Добрий вечір.

Я вчитель, 23 роки. Строкову службу ніколи не проходив, маю звичайне приписне. Працюю в школі за спеціалністю по диплому (вч. математики). Є ставка 18 годин. Скажіть, чи можуть мобілізувати?

В першу чергу Ви чоловік, а тому захисник. На цей період знайдеться заміна із вчителів жінок. А вести вогонь навчать.

Надо понимать, что мобилизация - это не то, что описывают в страшилках те, кто телевизор смотрел или наблюдал, что творится в ОРДЛО

Мобилизация происходит в несколько этапов.
Могу ошибаться в деталях. но суть одна:

• при военном положении в первую очередь призываются люди из резерва. Они подписывали бумагу в военкомате про первоочередной призыв. Они уже на фронте и в теробороне, командуют. И еще есть в запасе.
  • во вторую очередь идут ветераны. Те, кто участвовал в боевых столкновениях. Их уже не берут в войска - там уже полная комплектация. Они пошли в тероборону. И многие ждут звонка - тоже полный комплект
  • в третью очередь призываются тех, кто служил и имеет военный билет. Эти сейчас, кто успел, попали в тероборону. Кто пошел, но не успел - ждут звонка и своей очереди

И все вот эти описанные люди - добровольцы

• и только в самое сложное время, и когда погибнут все предыдущие, начнут призывать все мужское население, не взирая на возраст, опыт и желание. Потому что больше никого не останется…

Идет война, но у нас почти полмиллиона ветеранов этой восьмилетней войны. У нас есть. кому воевать, без призыва тех, кто не держал оружия в руках
Так что помогайте стране сейчас. чем можете, пока другие, опытные, защищают вас.Главное - не бойтесь и делайте, что можете )

3 Симпатії

Сховатися за спідницю матусі чи дружини щоб не призвали це не буду квалфікувати що. Знаю батьків яким вже по 75 років, а син вже втретє призивається щоб захищати таких у кого диплом та він вчитель, Знаю вчителів які пройшли АТО і не ховалися за диплом. Третя хвиля тьфу. Іди воюй, захищай своїх учнів. Як ти будеш дивитися їм в очі і хто ти будеш потім для них.

Кожен повинен займатись тим, що він вміє, шановний. Ви чули про недостаток в Україні зброї, тому ліпше буде, коли її отримають професіонали. Згадайте НАТО, профанів в армії нема і цю армію бояться усі. Якщо ви так топите за війну - йдіть, вас же ніхто не трима. А не служив - не мужик, то гасло СРСР, яке давно повинно бути викорінено як бур’ян, бо це ідеологія расії

1 Симпатія

Розумник. Сховався то сиди. Я там вже був. І син у мене вже втретє.
Кожен, якщо чоловік, повинен захищати батьківщину, а не ховатися за свою справу. І не пиши мені білье, мені гидко.

Гомосоветикус, ти сам почав срати тут, тут питали про закон, а не про твої радянські ідеали

2 Симпатії

Цікво, а чому всі мовчуть про законопроект 2620?
https://www.pravda.com.ua/news/2015/07/1/7073042/

Чи забули, як у 2014 році студентів прямо з пар силою відправляли в АТО?
А скільки шкіл залишилося без єдиного вчителя математики, хімії, історії, фізики чи трудового навчання? У місті важко знайти заміну, не говорячи вже про сільську місцевість.
Якраз цим законом всі перераховані захищені і тепер.
І повірте це дуже хороше рішення. Адже не можна залишати країну без науковців, аспірантів та вчителів. Про студентів взагалі мовчу. Діти ще навіть життя не бачили.

1 Симпатія

Та не дуже все так просто. У нас у навчальному закладі два вчителя воювали. Один повернувся з раною. А один, молодий, відсидівся. Так от, учні відмовилися відвідувати його онлайн уроки. Заміну знайшли без проблем. Так що не все так просто. І дітям прийдеться дивитися в очі коли все закінчиться.

1 Симпатія

3 березня 2022 року вийшов Закон Верховної Ради “Про мобілізацію” Категорії громадян, які не підлягають призову в особливий період: * наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та професійної вищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки;

Я був ображений одним з ваших користуваяів коли я його присоромив за те що він косить від мобілізації. Я учасник бойових дій, а син АТО, і в даний час воює, а він ображає щей називає себе вчителем. Дякую

1 Симпатія

“косити від мобілізації” це ухилятися від повісток. Якщо законодавство говорить, що більше користі від нього як від вчителя, то він має виконувати свою роботу.
В мене от мого знайомого забрали, алкоголіка з судимістю, він вже і в АТО був. Виходить вчителі мають за ним йти на фронт? Чи хтось думає, що можна взяти вчителя і за два тижні навчити воювати і потім кинути на фронт? Це ж просто м’ясо. Людина без фізичної підготовки, без військових навичок є “чорносвитником” у війні.

Тут сразу две ошибки - “можно” и “взять”
Потому что по закону - не можно. Вернее - “не нужно” )
И по закону - не “берут”, а призывают.
Ну так вот. Сейчас на войну, на фронт берут - только добровольцев. Потому что у нас в стране - очередь из добровольцев.
А призывают, планово - в учебные центры, в далекой дали от фронта. Потому что у нас, “по законодательству” - каждый должен уметь стрелять и Родину защищать. Понимаете? Должен - уметь.
Призывают - чтобы научить, подготовить (месяцы, а не недели) - и отправить “в запас”. Потому что и так хватает обученных, обстрелянных и мотивированных и без вот этих пугливых и занятых в мирном труде. У нас, за 8 лет войны, уже почти полмиллиона ветеранов, которые готовы идти в бой - сейчас!
Есть, конечно вариант, что призванные необученные, став обученными (после нескольких месяцев обучения), захотят добровольно Родину защищать, на фронте - бывает и такое. Армия (учебка) немножко взрослит неокрепшие умы. А у взрослых - немного другое понимание смысла жизни… Появилось желание - нет проблем - в очередь! :wink: Сначала на фронт попадут те, кто в этой очереди ждут своего часа уже давно.
Так что не бойтесь. Вас не “возьмут”. И не потому. что “не можна”, а потому что - некогда. Некогда заниматься с вами - надо заняться обученными ветеранами-добровольцами. )
И, кстати, как сказал один воин недавно - не корите себя за трусость, а другие, чтобы не пеняли другим “че ты не в армии”. Статистически, чтобы один боец Родину защищал - в тылу должны работать, минимум, 12 человек. Вот и работайте. Помогайте Родине на трудовом фронте. Трудом, налогами, волонтерством. Чем можете, тем и помогайте.
И хватит вот этого пугливого нытья! Вы не в раше. Тут никому не нужны ваши “мясные” предложения. Родине нужен ваш труд, любовь и вера.

2 Симпатії

Враження ніби ми живемо в різних країнах. В моїй області між районами стоять блокпости і людей зупиняють, вручають повістки. Навіть тим хто має бронь від ЗЗСО чи місцевих адміністрацій. У воєнкомата “гребуть” і не розбираються.

Да, скорее всего, мы живем в разных областях ) Ну и жизненные обстоятельства у нас разные. Я, например, служил еще в СА. Два года.
Так что, хотя бы разберитесь, чем отличается военнообязанный от призывника, и какие бывают повестки )