Контрактники навчаються краще ніж бюджетникі. Що робити?

Я Вам говорю не про вступ в коледж після 11 класу, а про вступ в університет після 11 класу! економії років нема! Донька буде вчитись 3+3=6 (пластно). А могла 2(безплатно)+4 (платно/безплатно)=6! в чому економія?

По-вашому виходить, що фаховому молодшому бакалавру треба вчитися ще 3 роки, щоб стати бакалавров, а випускнику 11 класів - 4 роки? Ви прирівняли випускника ПТУ до випускника коледжу? ПТУ-шнику, - да. Випускнику коледжу, - ні.

По моєму? Ви ж самі переконались, що після “фахового молодшого бакалавра” вчаться 3 роки (2р 10 м). Я тут до чого? ПТУшник вступає в універ на 1 курс разом з 11-класниками.

1 Вподобання

Якщо на неспоріднену спеціальність “фаховий молодший бакалавр” може вступити до вузу на 2 курс, а якщо спорідненна, то навіщо йому ще раз це все проходити? Для них є екзамен за освітою. Наприклад, мій син мені розповідав таке. Якщо на захист диплому “молодшого спеціаліста” йому довелося вивчати 600 питань, з яких йому на тест попадеться якась їх кількість, то на екзамені в вуз на базі “молодшого спеціаліста” йому вже довелося вивчати десь коло 1000 питань. Як я зрозумів. Якщо ти здаешь ускладненний екзамен, тебе зараховують на 3 курс. А якщо його не здаешь, є ще більш легкий (базові знання), тоді вступаешь на 2 курс і навчаешься з тими, хто здобуває нову вищу освіту на базі “фахового молодшого бакалавра”.

1 Вподобання

не було ще прийому на базі фахового молодшого бакалавра. Їх приймати на навчання почали лише 2 роки тому. І на 2 і на 3 курс приймали саме молодших спеціалістів, які вважались І рівнем вищої освіти. Фахові молодші бакалаври не відносяться до вищої освіти і є передвищою. ПТУ надають рівень “кваліфікований робітник” і не мають жодного стосунку ні до вищої ні до передвищої освіти.

1 Вподобання

Молодші спеціалісти прирівненні до молодших бакалаврів і зараз це предвища освіта, але суті цього не міняє. Не повинен той же молодший бакалавр вивчати ті ж самі предмети разом з вчорашнім школярем, якщо він вже по ним диплом захистив. В коледжі за один рік студенти проходять програму 10-11 класу, а потім два роки вивчають специфікацію. Навіть вже на 1 курсі в них є спеціальні предмети, сугубо по їх спеціальності. І так вони навчаються 2 роки 10 місяців. Захищають диплом. Йдуть до вузу, щоб знову все це вивчати? Для них це більш як підвищення кваліфікації. Тому 2 роки, а не 3 чи 4. А якщо, наприклад, “менеджер” - молодший бакалавр, захотів раптом стати технологом харчової промисловості, йому доведеться йти на 2 курс, так як спеціалізація для нього нова.

1 Вподобання

Молодші бакалаври і фахові молодші бакалаври це 2 великі різниці. Молодші бакалаври - це перший рівень вищої освіти, а фаховий молодший бакалавр - передвища

1 Вподобання

І скільки одним та другим треба навчатися в вузі для здобуття вищої освіти на спорідненній спеціальності? Наприклад, стати бакалавром?

Для вступительной кампании 2022 г. уже предлагается обладателю диплома ФМБ учиться на бакалавра 2 года даже на заочном: Конкурсні пропозиції | #ВСТУП-2022

Опять же про “родственность” специальностей. В качестве интересного примера: есть полученная в педучилище специальность 014.13 Среднее образование (Музыка). Нужно переучиться на инженера-электромеханика. Как это сделать?
Можно так: поступить на 141, где учиться на бакалавра 3 года (неродственная специальность), а затем 1.5 года на магистра по 141 специальности.
А если хорошо подумать? Поступить на специальность 015.33 Профессиональное обучение (электроэнергетика, электротехника, электромеханика), где учиться на бакалавра 2 года (так как специальности 014 и 015 - родственные “Образование/Педагогика”). Затем 1.5 года на магистра по 141 специальности.
Вот ещё интересный вариант, который тоже был реализован: 013 → 015.39 → 126 тоже со “съэкономленным” годом.
Так что есть разные варианты. Ищите более подходящий для себя.

1 Вподобання

То был не последний выпуск младших специалистов. Ещё будут мл.специалисты 2022 и 2023 годов выпуска, поступившие после 9 классов в 2018 и 2019 г.

Це тут ви лукавите однозначно!

лукавлю в чому? Ви до якого мого коментаря це пишете?