Знову про наболіле

Син є студентом коледжу,1курс,15 років. Зараз вчиться дистанційно. З понеділка виходять на навчання у заклад. Він проживає у гуртожитку. Комендант попередив що до гуртожитку допущений не буде. Що робити в такому випадку. Про вакцинацію навіть і не думаємо

Звертайтесь на гарячі лінії МОН та МОЗ. Така вимога є порушенням. Гуртожитки навіть університетів, навіть тих, що знаходяться в червоній зоні не можуть вимагати вакцінацію осіб, які проживають та зареєстровані в гуртожитку. Це їх дім. Ніхто не може перешкоджати потраплянню особи до себе додому. В крайньому разі можна спробувати викликти поліцію

Дякую за відповідь. Син там не приписаний. Це не міняє нічого?

Якщо Ви бажаєте надати справі офіційного характеру (а скарга на гарячу лінію буде не анонімною) то звичайно реєстрація має значення. Бо отримаєте офіційну відповідь, що такий-то студент тут не проживає, отже його права не порушено. А загалом дивно. Як можна боротися з порушенням одночасно самим порушуючи. Хоча порушення зі сторони гуртожитку щодо недопуску офіційних мешканців очевидне. Тим більше, що йдеться про неповнолітнього.

Я думала,що не порушую . Син жив у гуртожитку лише одну неділю у вересні а далі дистанційка. Приписку залишали на потім. У нашому гуртожитку ми такі не одні _весь 1 курс не приписаний! Наступне фото з оголошення в гуртожитку

Цікаве формулювання Постанови КМУ. Не знав про те, що її використовують для нереєстрації в гуртожитки. Але є, як є. А якась угода чи договір на проживання в гуртожитку у Вас є? Якщо є, то це офіційна підстава для проживання і тоді можна спокійно скаржитися в МОН. Про всяк випадок гляньте, які підстави для недопуску/виселення студентів чи щось подібне написано в цьому договорі. Думаю, що там ще нічого не було написано про вакцинацію від ковіду, але пандемії вже пару років, а договору (якщо він є) менше року і там після минулих локдаунів могли прописати якийсь пункт про обов’язок студента дотримуватися якихось карантинних правил. Тоді буде складніше, але я в нормативно-правових актах (які однозначно мають вищий юридичнй статус ніж договір) не бачив норм про заборону, тим більше неповнолітніх дітей, перебувати в місці проживання.