Навантаження вчителя

Якщо вчитель оформлений на 1,0 ставки, як вчитель-предметник. З цього року вчитель отримав довантаження за внутрішнім сумісництвом 0,5 ставки соціального педагога.

Чи зобов’язана адміністрація закладу на наступний навчальний рік давати вчителю ставку з предмету і 0,5 ставки соціального педагога чи мають право дати 0,5+0,5?

Можуть дати 1,0; 0,5 + 0,5. Разом же у вас вийде 1,0

це регламентується тим, що заклад зобов’язаний забезпечити вчителя ставкою?
тобто яким чином (зрозуміло, що 0,5 ставки прибиральника чи ще когось не розглядається, а тільки вчительська спеціалізація) це відбувається не має значення?

Так, заклад має забезпечити вчителя ставкою. Але це можуть бути не обов’язково години за фахом. Скажімо так: те, що маємо.
Не виключено, що можуть і залишити ставку + 0,5. Можливо менше ставки + 0,5. Але не менше ставки разом.

Усе це за згодою працівника. Краще працювати на тих же умовах, що і в цьому році.

чому за згодою? коли проходить попередня тарифікація, вчителя ж не зобов’язані забезпечувати тими ж годинами, що й в минулому році? А повинні дати не менше 18 годин. Тому тут мене цікавить лише законність залишити 0,5 ставки вчителя і 0,5 соціального педагога.

Наприклад, в цьому навчальному році вчитель має 27 годин, на наступний рік його можуть тарифікувати на 18 годин без його згоди. Але тут ситуація що є години і внутрішнє сумісництво, тому не зовсім зрозуміло

Давайте розбиратися разом “чому за згодою” і в чому полягає згода у цьому випадку.

Працівник прийнятий на посаду вчителя, також має внутрішнє суміщення. Адміністрація школи може запропонувати різні варіанти на наступний рік, але право працівника погоджуватися чи ні.
Перше, що гарантовано вчителеві, це повне навантаження як вчителя, яке він має зараз. Вчитель може сказати: “Я прийнятий вчителем і хочу мати повне учительська навантаження, а якщо школі треба, щоб я ще був соцпедом, то хай це буде як в цьому році”.

Окрім того, якщо є ставка соцпеда, то вчитель може бути переведений на ставку соцпеда і мати не 9, а 12 годин навантаження учителя.

Колись я мав аналогічну ситуацію. Спокійно працював учителем, а потім адміністрація запропонувала перейти на посаду психолога. Мені не дуже того хотілось, бо настрої та ставлення директорки могли змінитися у будь-який момент. І я міг отримати 40-годинний робочий тиждень і без будь-яких годин. Тому був виданий наказ: “Перевести з посади вчителя російської мови та зарубіжної літератури на посаду практичного психолога із збереженням додаткового навантаження 12 годин на тиждень російської мови та зарубіжної літератури”. Цей наказ автоматично забезпечував комплектацію та навантаження на таких умовах.

Отже, у комплектації варто зберегти своє учительська навантаження (ставку), а додаткове навантаження отримати 1 вересня.

Якщо працівник працює соцпедом та має додаткові учительська години, то сумарне навантаження робочого часу на тиждень буде 40 годин, в інших випадках - це домовленість між адміністрацією: 18+20, 9+20 і т.д.

Тобто те, що вчителеві було запропоновано додатково 0,5 ставки соцпедагога (в закладі всього 0,5 ставки), то це тепер автоматично робить його довічним отримувачем 1,5 ставки, поки він сам не відмовиться?

Залежить від того, який був наказ. Якщо тільки про тарифікацію на навчальний рік, то буде діяти на навчальний рік.

У моєму випадку це були зміни трудового договору з записом в трудову книжку (переведення на іншу посаду з додатковим педагогічним навантаженням)

Якщо наказ виглядає таким чином?
зображення