Вимоги до проходження чергової атестації на підтвердження категорії "Викладач вищої категорії, Методист"

Вітаю!

Маю таку ситуацію - в 2020 році завершую процес підтвердження категорії.

І тут, справді трохи наплутано виходить на зламі змін у законодавстві розібратись в питанні - Які ж вимоги будуть застосовані у 2020 році до проходження чергової атестації на підтвердження категорії “Викладач вищої категорії, Методист” у закладах І-ІІ рівня акредитації (медичний коледж медичного університету).

Зокрема, цікавить які критерії мають бути неодмінно виконані в частині підвищення кваліфікації/стажування/курси тощо. І як працює зв’язка вимоги-до-фахівця - обов’язки-навчального-закладу щодо забезпечення цього критерію?

Читала лист-роз’яснення, https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/66556/, але форма отримання підвищення кваліфікації далі не зрозуміло де визначена… Адже сьогодні можна очно, заочно, дистанційно і в різних форм-факторах це проходити. а що буде зараховано?

Буду дуже вдячна за конструктивні коментарі з посиланнями на відповідні законодавчі акти.

Панове, @Volodymyr1, @11111 , помітила, що Ви неодноразово коментували в подібних питаннях. Буду вдячна за конструктив.

Які курси Ви маєте і коли вони пройдені?

@Volodymyr1
хочу запланувати відповідні заходи на 2020. от треба зрозуміти які саме форми можуть бути зараховані, і що вимагається.

Вимагається як мінімум 30 год на момент атестації в 2020 році. Але вони мають бути пройдені до атестації. Інакше комісія може прийняти рішення про невідповідність займаній посаді, оскільки курси є обов’язковою умовою атестації. Якщо ви не проходили ніяких курсів за останні 5 років, то треба, щоб це були фахові курси у відповідній установі з підвищення кваліфікації.

@Volodymyr1, де можна прочитати офіційну конкретику щодо вимог та класифікації форматів підвищення кваліфікації?

В Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Хоча конкретики ви там знайдете небагато

Якщо у вас планова атестація, то заклади освіти відправляють на курси при інститутах удосконалення, їх достатньо

1 Вподобання

Так, планова, тобто чергова.
Що порадите, якщо заклад не закладає цього у бюджет, а мені не хочеться втрачати категорію?

Пройти курси, бо можна втратити не лише категорію, а й посаду. Звернутися в ОІППО. Домовитися про форму навчання (можна дистанційну), запитати про оплату і пройти курси до березня 2020 року.

Дякую, @Volodymyr1, завтра поцікавлюся в них :slight_smile:

Будь ласка, пані zmartusya!