Позачeргова атeстація

Доброго дня!Працюю в даній школі другий рік, до цього працював у іншій школі 2.5 роки, маю катeгорію спeціаліст, планую на наступний рік позачeргово атeстуватися. За роки роботи у іншій школі атeстованим нe був, алe у тому закладі мав 2 прeзeрів ІІІ eтапу МАН та 4х прeзeрів ІІ eтапу МАН (дипломів на цих eтапах кeрівникам нe дають). У цьому закладі маю 3х прeзeрів І eтапу олімпіад та 4х прeзeрів І eтапу МАН, та 1 прeзeра ІІ eтапу МАН. За положeнням про атeстацію маю право прeтeндувати на вищу катeгорію, чи можуть мeні відмовити та як підтвeрдити досягнeння які були у іншому закладі?Дякую.

На жаль поки що атестуватись на вищу категорію ви не зможете. Згідно Положення про атестацію присвоєння кваліфікаційних категорій здійснюється послідовно. Крім того стаж педагогічної роботи має бути не менше 8 років, як виняток можуть скоротити до 5 років, але треба мати особливі заслуги у закладі, де атестуєтесь, наприклад підготували переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних учнівських та студентських олімпіад з базових навчальних предметів; переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних спортивних змагань; переможців всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, переможців всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Ви можете атестуватися без дотримання послідовності, тобто навіть відразу на вищу категорію, якщо ви маєте переможців республіканського етапу, не обласного. Стаж тут ні до чого. Типове положення про атестацію не вимагає мати в цьому випадку якийсь відповідний стаж роботи. Не знаю, де колега взяла вимоги до стажу.

А якщо є ІІІ місце обласного етапу МАН, то можна із спеціаліста на І категорію? В пункті 4.7 не вказано, що переможці МАН мають бути ІІІ етапу, а просто написано “переможці”…

Переможці всеукраїнського рівня