Чи дісні курси 2019 року під час атестації у 2020/21 навчальному році

Доброго дня. Підкажіть будь ласка в цьому році я атестуюся. Курси проходила у травні 2019 р. Вони є дійсні чи ні на цю атестацію. Дякую

Ви маєте щорічно проходити курси і в цьому році також. У 21 році на момент атестації у вас має бути не менше 60 год підвищення кваліфікації.

Немає вимоги щодо 60 годин на момент атестації, але якісь години в 2020-2021 роках потрібно набрати.

Тут кількість годин по роках

Але ж це лише рекомендації, тобто можна і менше або більше.

В принципі так🙂. Але Ви ж знаєте наші АК. Вони будуть дотримуватися саме цих орієнтирів.

Початок відрахунку кількості годин підвищення кваліфікації педагогами починається з 28. 09. 2017 (дата набрання чинності Закону України “Про освіту”)

Ні, тому що не було інструменту, який регулює підвищення кваліфікації, - Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. От звідти і лічіть. Можна сперечатися скільки завгодно, але це факт.

До речі, я теж пристаю на цю думку. Адже Постанова №800 є механізмом реалізації норм Закону. Проте, знайшла якесь роз’яснення з департаменту ЗЗСО (…), а там ось таке спрямування. ???

Я читав таке роз’яснення. Воно мене потішило. Прикро, що її давала людина, яку я знаю особисто і яка працює в установі, яку я поважаю. Але разом з тим чиновник дещо не в курсі процесів підвищення кваліфікації, бо до 2020 року вчителя, який читає один предмет, ніхто не міг відправити на курси більше, ніж 1 раз на 5 років. Тому така позиція щонайменше дивна. Разом з тим роз’яснення не несе зобов’язуюючої функції. Ну, є позиція чиновника, та й хай собі буде. Це не чітка вимога МОН, а отже не несе обов’язкового характеру виконання.