"Простій",2/3 Заробітна плата

Підкажіть будь ласка,якщо у мене 0,5 заступника з виховної роботи і 0,5 соціального педагога ,а також маю ще 5 годин музики ,яким чином у мене може бути “простій”.? Мені кажуть,що мають забрати у мене повністю виховну роботу .Чи правомірно це? І ще хочу додати,що я інвалід 2 групи .Чи не вважається це для мене як пільга?

Як Вам пояснюють, чому мають саме зараз щось забирати? Простій має бути за всіма посадовими окладами. Тим більше якщо у вас простій полачується 2/3 посадового.

Пояснюють це тим,що зараз не надходять кошти у громаду. От і хотять з нас познімати все, що тільки можна

це не пояснення. якщо немає коштів, то мають відправити у відпустку за власний рахунок, а при простої все одно мають оплачувати не менше 2/3 окладу

А як працювати під час простою?

ніяк. простій - це означає, що підприємстуо (заклад, установа) повністю припинили діяльність. На роботу не ходять. Зараз можливо відправляти в простій окремих працівників, у яких немає потреби

А якщо територія не окупована, слава Богу і ЗСУ, приміщення не пошкоджене, на території не проводяться воєнні дії?

яке відношення окупація території до простою?

Бо у наказі вказано:
Про встановлення простою

у зв’язку із введенням воєнного стану

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та запровадження воєнного стану згідно з Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 р. №221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану», на підставі статті 113 КЗпП України

Та п.2 цього наказу
2. Директорам вищевказаних комунальних установ та закладів видати відповідні накази, затвердити графік роботи (чергувань) працівниками та проводити розрахунки заробітної плати на весь період простою у розмірі двох третин середньої заробітної плати, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

У нас простій не оголошувався. Працюємо дистанційно, проводимо усі уроки відповідно до розкладу… Нам 26.03 об*явили, що з 07.03 (“заднім числом”) оплату будуть проводити у розмірі 2/3. І проводять.
Зверталися у МОН, отримали відповідь про те, такі дії не правомірні. Що міністерство двічі на місяць повністю проводить проплату вчителям… Копію листа було направлено і у відділ освіти. Але так і залишається 2/3.
Хтось може сказати: радійте, що не стріляють над головою. Але… Якби не виділялися кошти на заробітну плату у повному обсязі, бо НЕ ПРОСТІЙ, а дистанційне навчання.
А так виходить, що наші гроші районна влада забирає у свої руки (=кишені). Інакше це не назвеш (до речі, у сусідній громаді нашого району виплата 100%). … Хоча є синонім…мародерство. Часом не треба ворогів здалеку

Або мають бути працівники, які не знаходяться в простої, а ходять на чергування згідно з графіком. Або на день (ніч) коли викликається працівник на чергування має складатись наказ, і за ці дні оплачувати заробітну плату повністю, а за інші - к при простої. На простої жодних чергувань бути не може. Працівники при простої на роботу не виходять

1 Вподобання

нажаль, дицентралізація призвела до того, що на містях кожен сам собі царьок, і ні обласні департаменти, ні МОН на них впливу жодного не мають. Єдине, що ви можете робити - скаржитись в інспекцію з праці.

3 Вподобання

Дякую!
Так і я розуміла цей наказ.

Це так. І не лише департаменти і МОН їм “не указ”. Вони ігнорують закони і постанови КМУ… , зокрема про 2/3 за ПРОСТІЙ…

1 Вподобання