Обов'язково в 10 клас, або в училище після 9го класу

По новому закону, який вступив у дію в Україні 1 липня 2020 року - чи обов’язково повинен йти учень в 10 клас або будь-яке училище замість школи після дев’ятого класу?
Чи можливо піти просто на курси або в приватну академію після дев’ятого класу?

У нас сейчас, фактически, нет обязательного законченного среднего образования.
Если оно вам не надо - можете вообще никуда не идти. )
Но если ваша цель - таки получить ПЗСО (аттестат), то
после девятого класса вам надо идти туда, где вы сможете закончить среднее и получить аттестат государственного образца.

Ви напевно не читали новий закон. школи в Україні переходять на 12 літню середню освіту, як в США. Тобто у нас тепер буде як в США high school. Сьогодні мені директор повідомила, якщо я не піду в коледж або училище ліцей, то обов’язково за новим законом повинен йти продовжувати вчитися в десятий клас. Якщо я цього не зроблю, школа може притягнути до відповідальності батьків.

Если вы так настойчиво апеллируете к букве закона, видимо, ваша директриса даже показала вам место в законе, по которому ваши родители будут привлечены? )
Вы можете продемонстрировать это место? Интересно, просто.

А то, ведь, даже если вы перейдете дорогу в неположенном месте - ваших родителей тоже могут привлечь к ответственности (к какой?) :wink:

Ну а так - да. Если вы не закончите среднее образование (хоть где, даже экстерном) и не получите аттестат - это уже повлечет вашу личную ответственность - перед собой, прежде всего. Вы попросту угробите себе дальнейшую жизнь.
Возможно, ваша директриса пыталась это вам объяснить более “пугающими” словами )

Нажаль, Ви помиляєтесь.
Право на освіту в Україні
Статтею 53 Конституції України написано, що
Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
Повна загальна середня освіта має три рівні освіти:
Початкова освіта тривалістю чотири роки;
базова середня освіта тривалістю п’ять років
Профільна середня освіта тривалістю два роки. (Тепер ще один рік)
А дев’ятий клас це базова середня освіта.
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Право_особи_на_освіту#
Все одно дякую Вам, що намагалися допомогти мені.

Окрім того Закон ,Про освіту’’ зобов’язує отримати повну загальну середню освіту. Не плутати з Законом ,Про повну загальну середню освіту’’, в якому дійсно немає чіткості в цьому питанні. А оскільки Конституція і рамковий Закон має вищу силу, обов’язкову до виконання, то посилатися в цьому випадку лише на Закон ,Про повну загальну середню освіту’’ не варто.

1 Симпатія

Ну мне кажется, тут уже все выдающиеся юристы собрались для диспута. Хотя какой тут диспут…:slight_smile:
Давайте поговорим об обязанностях и правах.

  1. Конституция:
    “Стаття 53. Кожен має право на освіту.
    Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
    Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.”
    Простыми словами - здесь указана обязанность - для государства обеспечить доступность образования, как такового! Т.е. обеспечить, чтобы каждый гражданин мог - реализовать свое право Т.е. оно обязательно - для государства. А для гражданина - право.
  2. В законе “Про освіту” - есть обязанности родителей - обеспечить реализацию права своих детей на образование.
  3. Нигде в этих законах не указано гражданину что именно он - обязан учиться в школе. :wink:

Вот такая она, юридическая канитель. :slight_smile:

И - пожалуйста, за то что я “пытался” )
Удачи в борьбе с “ужасной” директрисой (которая тоже законов не знает)

Стаття 12, п.2 Закону України ,Про освіту’’. Не варто плутати право з обов’язком. Обов’язок кожного громадянина отримати ПЗСО. Право - громадянин може її отримати в одній з доступних форм.
Тому ПЗСО в Україні обов’язкова для всіх громадян.

Вы не могли бы продемонстрировать в тексте эту “обязанность”? Цитатой :slight_smile:

Стаття 12, п.2 : “Повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою і здобувається в інституційних або індивідуальних формах, визначених законодавством, як правило, в закладах освіти.”
Как это заставляет гражданина получать ПЗСО? Это всего лишь повторяет ст. 53 Конституции, не накладывая обязанность - на гражданина. Я даже больше скажу - заметили слова “індивідуальних формах” и “як правило”? Думаете, именно эти слова обязывают гражданина “за новим законом повинен йти продовжувати вчитися в десятий клас”? :slight_smile:

Или я опять путаю права и обязанности - гражданина? :slight_smile:

Так, ви плутаєте права і обов’язки і намагаєтесь якось незрозуміло інтерпритувати прямі норми Закону та Конституції.
ПЗСО обов’язкова.

Возвращаемся в начало… Ну ладно.
Тогда Вадиму, действительно, надо будет безальтернативно идти в 10й класс или училище. Иначе его родители - сядут. Правильно?

Или, все-таки, все, что обязан сделать гражданин Украины - получить легальным путем документ о ПЗСО - любым способом, на который он имеет право? Нет? И срок выполнения такой обязанности - не ограничен. Не так?

Не это-ли было главным вопросом ветки?

Відповім Вадиму) Спочатку Ви питаєте, чи обов’язково отримувати повну загальну середню освіту. Потім самі ж пишете, що за Конституцією України повна загальна середня освіта є обов’язковою. Що Ви хочете, щоб Вам відповіли?
Я так розумію, що вам особисто ПЗСО не потрібна (принаймні зараз), але хвилює, чи можуть ваші батьки бути притягнуті до відповідальності. Вам скільки років, 15? А до 18 років батьки несуть відповідальність за дитину: за виховання, навчання, здоров’я і тд.

Читаємо “Сімейний кодекс України”:
Стаття 150. Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини.
ч.3. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text

Читаємо “Закон України про охорону дитинства”:
Стаття 12. Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини.
Батьки несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, відповідно до закону.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14#Text

Ну і “Закон України про повну загальну середню освіту”:
Стаття 25. Права, обов’язки та відповідальність батьків учнів.
ч.2. На батьків учнів покладається відповідальність за здобуття дитиною повної загальної середньої освіти.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#n984

Вас не виключать зі школи після 9 класу за власним бажанням і свідоцтво не віддадуть. Лише за письмовою заявою батьків, написавши яку вони і візьмуть на себе цю відповідальність. І держава може притягнути їх до відповідальності за порушення вашого права! на повну загальну середню освіту, яке гарантоване вам! Конституцією України.

P.S. И тут не получится “Если нельзя, но очень хочется, то можно” и не пройдёт “Мой ребёнок, что хочу, то и делаю” :slight_smile:
Не расстраивайте родителей и не усложняйте свою жизнь и будущее - получите ПЗСО хоть в школе, хоть в пту, хоть экстерном.

3 Симпатії

Все дуже детально! Цікаво буде почитати попередньому дописувачу. Обов’язок є обов’язок. Його неможливо по-іншому протрактувати. І за порушення обов’язків настає відповідальність, а не коли захочеться.

1 Симпатія