Сумісництво вчитель початкових класів та 0,5 заступник директора з навчально-виховної роботи

Добрий день! Я працюю вчителем початкових класів (1 клас), директор пропонує мені 0,5 ставки заступника директора з навчально-виховної роботи. Чи можна поєднувати ці посади (суміщення чи сумісництво)? Чи можна бути вчителем початкових класів і на 0,5 ставки ЗДНВР? Як відпрацьовуються години і яка кількість їх повинна бути за кожною посадою? Чи здійснюватиметься при поєднанні цих посад оплата за класне керівництво? Дякую.

Заступник директора, який має 0.5 ставки має відпрацювати 20 годин на тиждень, при цьому він може мати 18 годин тижневого навантаження як вчитель, може бути класним керівником (оплатно чи безоплатно - тут можливі варіанти і залежить як від самого директора, так і від позиції бухгалтерії), ще може мати 240 годин на рік по заміні. Графік роботи заступника директора затверджується директором. Як буде узгоджуватись навчальне навантаження з адмінроботою залежить від ваших домовленостей. Бажано це обговорити і закріпити документально до призначення на посаду, тобто коли пропонують, а не після того, як відступати не буде куди.

1 Вподобання

Сформулюю так: я працюю вчителем початкових класів і мене хочуть довантажити заступником директора на 0,5 ставки. Оплата за класне керівництво зберігається?
Я читала що у мене як у вчителя не може бути більше 20 годин і у вільний від основної роботи(вчителя) час я буду виконувати роботу заступника. Але класне керівництво я ж виконуватиму, чи мені за нього повинні платити?

Якщо основною посадою у вас буде заступник, а години в початкових класах будуть як довантаження, то читати ви їх можете і в основний робочий час. При сумісництві посад ви це не зможете робити одночасно, тобто окремо будете виконувати роботу заступника ( 20 год), окремо читати години. Ваше навантаження може бути не більше 20 год по тарифікації, це можливо лише для тих, заступників, які читають предмети в початкових класах, для заступників, в яких уроки в середніх і старших класах при о,5 ставки заступника можуть мати не більше 18 год. Доплату за класне керівництво вам забороняє платити Інструкція #102. Разом з тим за угодою між профспілками і МОН така доплата може бути призначена за класне керівництво заступнику у виняткових випадках через виробничу необхідність.

1 Вподобання

Щось я не дуже добре зрозумів про 20 і 18 годин, а також про те, що всі уроки вчитель буде читати в той час, коли повинна виконувати обов’язки заступника. Це виходить, що маючи 20 годин учительського навантаження, відчитавши уроки, завуч буде йти додому? То коли заступник буде виконувати роботу заступника?

Йдеться не про всі уроки.
Відповідно до п. 91 Інструкції № 102, Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43, заступник директора ЗЗСО може виконувати викладацьку, гурткову роботу в цьому самому закладі обсягом 9 год. на тиждень (360 год. на рік), а в сільській місцевості за відсутності вчителів із навчальних предметів – не більше ніж 12 год/тиждень, якщо за основним місцем роботи отримує повний посадовий оклад, а в разі роботи на 0,5 ставки його навчальне навантаження може становити 18 год/тиждень. Здійснення заступником директора викладацької роботи в основний робочий час без зайняття штатної посади не є сумісництвом. У такому разі трудовий договір на виконання викладацької роботи не укладається, а оплата годин цієї роботи провадиться понад основний посадовий оклад у порядку, передбаченому відповідно для вчителів за тарифікацією (п. 68 Інструкції № 102).
Про 18 год зрозуміло.
Тепер про 20.
У п.91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 #102 зазначено, що у випадках, коли керівні працівники працюють за основною посадою на 0,5 посадового окладу, то викладацьку роботу дозволяється вести в 1-4 класах до 20 годин.

2 Вподобання

А якщо основною посадою буде вчитель початкових класів чи можна поєднувати з заступником з виховної роботи 0,5 ставки?
Та бути класним керівником.

Цікавить чи має право заступник директора з навчально-виховної роботи в школі бути класним керівником початкових класів? — 24361 — B2Bconsult.ua’%D1%8F%D0%B7%D0%BA%D0%B8%20%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D0%BA%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0.

http://cons.parus.ua/_d.asp?r=08CFVd9ca704b09c8b6db5a920315b6a38dba

1 Вподобання

якщо Ви переглянете посилання, то два юриста один одному суперечать. Один говорить, що можна бути і класним керівникомі заступником директора, а інший, що ні. Вчителем і заступником точно можете бути. Мені особисто видається супересливим твердженні другого, оскільки він відповідає про доплату. і говорить про те, що вона не може бути встановлена заступнику. Це звісно. Але ж вона буде встановлена не заступнику, а вчителю. Просто одна людина працює на двох посадах. Краще звісно такого уникати.Якщо Ви вчитель початкового класу, в якому працює ще й інший вчитель (а це було б логічно, оскільки, якщо викладаєте лише Ви, то у Вас більше ставки, тож немає потреби Вам ще давати інше навантаження), то краще цього іншого вчителя призначити класним керівником