Це громадське місце для публічного спілкування

Будь ласка, поставтеся до цього дискусійного форуму з такою ж повагою, як до громадського парку. Ми також є спільним місцем користування – місцем для обміну навичками, знаннями, думками та інтересами під час тривалих бесід.

Це не жорсткі та непорушні правила, а просто керівні принципи, які сприяють людяному спілкуванню на нашому форумі та роблять його чистим та добре влаштованим місцем для цивілізованого публічного спілкування.

Покращуйте дискусію

Допоможіть нам зробити цей форум чудовим місцем для спілкування, постійно намагаючись покращити дискусію хоча б у дрібницях. Якщо ви не впевнені, що ваше повідомлення додає щось корисне у розмову, поміркуйте, що ви хочете сказати, і спробуйте пізніше.

Теми, які ми тут обговорюємо, важливі для нас, і ми хочемо, щоб ви поводились таким чином, ніби вони важливі й для вас. Ставтеся з повагою до тем і тих, хто їх обговорює, навіть якщо ви не згодні з написаним.

Щоб покращити дискусію, ви можете спробувати різні способи, які пропонуються в обговореннях. Витратьте час на перегляд тем на форумі, перш ніж відповідати чи починати нові теми. Так у вас буде більше шансів знайти інших людей, які поділяють ваші інтереси.

Давайте обґрунтовані відповіді

Кожен учасник спільноти хоче отримати розгорнуту відповідь на поставлене запитання або свою проблему. Якщо ви відповідаєте, набагато краще детально обґрунтувати свою точку зору, ніж написати коротку репліку. Зважте, чи дійсно ви можете дати розгорнуту та обґрунтовану відповідь і чи дійсно ви обізнані у питаннях, що винесені для обговорення.

Якщо зараз ви не маєте часу на обґрунтовану відповідь - не відповідайте. Ми створюємо спільноту із обговореннями, що будуть корисними не тільки тим, хто запитує і відповідає, а й іншим користувачам.

Не повторюйте запитання

Іноді люди запитують одне й те саме. Будь-ласка, перед тим як поставити запитання до учасників спільноти, скористайтесь зручним пошуком, який знаходиться вгорі сайту та подивіться вже існуючі публікації, можливо хтось вже обговорює те, що вас цікавить.

Перегляньте тематичні розділи форуму та окремі публікації у них. Скоріше за все ви знайдете багато публікацій у яких зможете пожвавити дискусію або знайти відповідь на своє запитання.

Будьте доброзичливими, навіть якщо ви не згодні

Можливо, ви захочете відповісти на повідомлення, з яким ви не згодні. Це нормально. Але в такому разі критикуйте думки, а не людей. Будь ласка, уникайте:

 • навішування ярликів;
 • особистих образ;
 • того, щоб критикувати тон повідомлення, а не його фактичний зміст;
 • стереотипних висловлювань.

Замість цього наводьте переконливі аргументи, які покращать дискусію.

Ваша участь в обговоренні важлива

Існуючі обговорення на форумі подають приклад кожному новому учаснику. Допоможіть нам вплинути на майбутнє цієї спільноти, беручи участь у дискусіях, які роблять цей форум цікавим, і уникаючи нецікавих.

У кожній дискусії є інструменти, які надають можливість спільноті колективно визначати найкращі (і найгірші) матеріали: закладки, відмітки «Подобається», мітки, відповіді, виправлення тощо. Використовуйте ці інструменти для того, щоб покращити свої повідомлення і спілкування інших користувачів.

Давайте зробимо нашу спільноту кращою, ніж вона була раніше, коли ми тільки приєдналися до неї.

Якщо ви бачите проблему, поставте спам-прапор

Модератори мають особливі повноваження, вони відповідальні за цей форум. Але і ви відповідальні також. З вашою допомогою модератори можуть бути корисними помічниками спільноти, а не лише виконувати роль прибиральників чи поліцейських.

Коли ви бачите, що хтось в обговоренні поводиться погано, не відповідайте. Коли ви реагуєте на таку поведінку, ви визнаєте її, це, в свою чергу, провокує вас на погану поведінку. Людина споживає вашу енергію і витрачає ваш час. Просто поставте спам-прапор. Якщо повідомлення набере достатню кількість міток, воно буде видалене модератором або автоматично.

Щоб підтримувати культурну дискусію в спільноті, модератори залишають за собою право видаляти будь-який контент і акаунти користувачів з будь-яких причин і в будь-який час. Модератори не переглядають нові дописи. Модератори й адміністратори сайту не несуть відповідальність за будь-який контент, розміщений спільнотою.

Завжди будьте ввічливими

Ніщо так не перешкоджає здоровому спілкуванню, як грубість:

 • будьте ввічливими. Не розміщуйте нічого, що розумна людина розцінила б як образливе висловлювання;
 • зберігайте чистоту. Не пишіть нічого непристойного або такого, що має відверто сексуальний характер;
 • поважайте один одного. Не набридайте, не ображайте співрозмовників, не видавайте себе за іншу людину, не оприлюднюйте нічию приватну інформацію;
 • поважайте форум. Не розміщуйте спам або іншу інформацію, яка може шкодити форуму.

Це не конкретні правила з точними визначеннями – уникайте появи на форумі будь-яких із вищенаведених правил або їх аналогів. Якщо ви не впевнені, запитайте себе, як би ви почувалися, якби ваш допис був розміщений на головній сторінці сайту Освіта.ua.

Це публічний форум, і пошукові системи індексують обговорення в ньому. Розміщуючи інформацію на форумі, публікуючи посилання чи власні фото, подбайте про безпеку своїх рідних та близьких.

Будьте охайні

Намагайтесь робити публікації у належних місцях, щоб можна було витратити більше часу на обговорення і менше – на виправлення помилок. Тому:

 • не допускайте великої кількості орфографічних помилок;
 • не починайте нову тему обговорення в неправильній категорії;
 • не публікуйте одні й ті ж самі повідомлення в кількох темах;
 • не публікуйте порожніх повідомлень;
 • не змінюйте тему, коли обговорення вже почалось;
 • не підписуйте дописи – до кожного посту додається інформація про ваш профіль.

Замість коментарів накшталт «+1» чи «Домовились», використовуйте функцію «Подобається». Замість того, щоб вести обговорення у темі в інший бік, у відповіді дайте посилання на нову гілку обговорення або тему.

Публікуйте лише свій контент

Не можна публікувати без дозволу жодного контенту, що належить іншим особам. Не можна публікувати описів, посилань на сторонні ресурси, які розповідають про методи крадіжки об’єктів інтелектуальної власності (програмне забезпечення, відео, аудіо, зображення) або порушення будь-яких інших нормативних актів.

Ви – рушійна сила форуму

Сайт працює завдяки нашому персоналу і вам – спільноті. Якщо у вас є додаткові запитання щодо роботи сайту, відкрийте нову тему в категорії «Робота форуму», і ми будемо готові їх обговорити. Якщо у вас виникла проблема, яку ви не можете вирішити, відкривши тему чи поставивши мітку, сконтактуйтеся з нами через сторінку адміністрації.

Умови використання сайту

Так, ми розуміємо, що юридична термінологія – це нудно, але ми повинні захистити себе, вас і ваші дані від зловмисників. Тому ознайомтеся з умовами використання, що описують вашу та нашу поведінку і права щодо змісту, конфіденційності та відповідності законам. Щоб користуватися цим форумом, ви повинні погодитися та дотримуватися наших умов використання.