Чи можна працювати вчителем, маючи освіту "Філологія. Українська мова і література" (диплом магістра)

Не можна. Для посади вчителя треба диплом про пед. освіту, щоб писало конкретно, що “вчитель укр.мови та літератури”. З іншим дипломом можна працювати лише при умові, що Ви вчитесь заочно на вчителя. Бо при перевірці визначать Вашу некомпетентність і турнуть, а на Ваше місце всунуть родича.

Тим більше, Ви менеджмент закінчили. У Вас навіть нема бази для викладання. Ознайомтесь, що вивчають бакалаври пед. спеціальностей

1 Вподобання

То краще необхідно закінчити 014 Середня освіта. Українська мова і література ( магістр )?

Думаю ж починати з бакалавра вчителя не потрібно , закон про освіту, дозволяє здобувати освіту вчителя, на базі іншої освіти.

3 Вподобання

Я мала на увазі, що всі студенти-бакалаври педагогічних спеціальностей вивчають дуже велику кількість психології та педагогіки. У мене тих педагогік і психологій за 4 роки штук 30 було (вікова, дитяча і т.д., переливання з пустого в порожнє). Ви закінчили не пед.магістратуру, а філологічну, а перед тим взагалі менеджмент. Закон не забороняє перепоступати на іншу магістратуру, але в законі про освіту чітко пише, що для вчителювання має бути вища педагогічна освіта. Наприклад, моя подруга закінчила навчання на художника, але їй довелось закінчити ще пед. ВНЗ за спеціальністю обр.мист., щоб бути вчителем у школі.
Можна вчителювати, якщо у Вас подібна не пед. спеціальність, але там начебто на рік-два дається добро і при умові, що за цей час треба десь заочно на педагога поступити, бо просто “попросять” за професійну невідповідність. Самі розумієте, рано чи пізно той диплом треба буде. “Підмазування” не допоможе - у мене в школі доця директорки з дипломом психолога сиділа соц.педагогом, не поступала вчитись, бо думала, що їй мама “порішає”, але за 2 роки її повноцінно виперли і замінили людиною з відповідним дипломом. Тобто тут домовляйся-не домовляйся, а впруть того, хто краще підходить і пронюхав ситуацію. А якби та дочка директорки вчилась заочно, її не чіпали б, по типу освіта відповідає.
У іншій школі соціальний педагог працює з 18 років, коледж ще не встигла закінчити, як вже прийшла. І поступила швидко на бакалавра, при цьому пішла в декрет. І що Ви думаєте? Прийшла на її декретне місце людина, яка вже мала бакалавра, за тих 3 роки на декретному місці ще й стажу більше мала. Але самі знаєте, на чиїй стороні закон. Якби попередня не поступила на бакалавра, то її б “попросили”.
Тому обов’язково закінчіть таку спеціальність, щоб в дипломі чітко писало “вчитель української мови та літератури”.

2 Вподобання

Подивіться роз’яснення освітнього омбудсмена (особливо почитайте його відповіді в коментарях під дописом).

Чи можна працювати вчителем без педагогічної освіти: роз’яснення законодавчих норм

На його, і не тільки його, думку можливість призначення на посаду педагогічного працівника осіб без педагогічної освіти є з 2017 року.

Можна почитати ще тут: Чому вчителю не обов’язково мати педагогічну освіту – 5 аргументів

Ну і тривалу дискусію на форумі Освіти тут: Вчителі без педагогічної освіти

Особисто знаю українського філолога (спеціальність 035 без позначки: вчитель в дипломі) вчителя української мови та літератури, яка має більше 20 років педстажу, працювала в трьох школах/ліцеях/гімназіях м.Києва. Їй присвоєно вищу категорію та звання старшого вчителя.

1 Вподобання

Загалом, не розумію у чому дискусія, адже тут все просто. Магістратура не потрібна для того, щоб бути вчителем в школі, а отже не може надати Вам відповідне право. Дійсно, люди з дотичними професіями можуть працювати в школі, адже мають більш фахову освіту: наприклад я, як юрист, читаю право і громадянську освіту, інженер може викладати математику, геометрію, інформатику але при наявності диплома бакалавра та проходження відповідних курсів (педагогічної перепідготовки). Як на мене в Вашому випадку потрібно здобувати другу вищу освіту (1,5-3 роки залежно від вузу та напряму). Однак я б не радив спеціальність 014 « Середня освіта. Українська мова і література», то звузить Ваші можливості. Краще вже 035 “ФІлологія” на бакалаврат.

До речі, коли будете вступати, раджу подивитись навчальні програми. У деяких програмах спеціальності 035.01 Філологія є методики викладання, педагогіка та психологія, і відповідно до цього присвоюють кваліфікацію вчителя/викладача.

1 Вподобання

Навіщо людині з дипломом магістра-філолога 035 йти на бакалаврат цієї професії? :woman_shrugging:

1 Вподобання

Неуважні…Немає поки цього диплому

Тоді 014 краще.
У мене в друга диплом філолога, це далеко не те, що диплом вчителя укр.мови.
Вчителі більше педагогіку і методики вивчають, а філологи поглиблено занурюються в походження мови, лінгвістику і т.д. І практика в філологів-вчителів - у школі класоводом, а у філологів - поїздити по забитих селах і позбирати якісь місцеві діалекти.

На 035.01 Філологія теж може бути педпрактика та вивчення педагогік та психологій. Все залежить від освітньої програми та вишу.

2 Вподобання

Так, це краще у виші уточнити.

Цей диплом не дорівнює ніякому дипломові бакалавра. Диплом бакалавра - це диплом бакалавра. І якщо він здобутий закордоном, то для його підтвердження необхідно пройти ряд процедур в Україні, а не писати цю маячню.
У нас є стандарти освіти, ознайомтесь.

1 Вподобання

Я філолог, укр мова та література. Ми вивчали педагогіку, психологію, методику викладання мови та літератури. Мали педагогічну практику. Як це ми не маємо права викладати в школі??? Ви там усі з глузду з’їхали чи що? І такий підхід був на всіх факультетах, спеціалізація яких потенційно могла знадобитися у шкільній системі. Тому людина з дипломом чи то філолога, чи то фізика або математика, МАЄ повне право викладати в школі відповідні предмети! Що ви там уже крутите, рехворматори чортові?

2 Вподобання

Помимо образования филолога для пед.деятельности надо ещё, чтобы в психологических свойствах личности ещё внимание присутствовало. LEXXX там написал(а), что РАБОТАТЬ МОЖНО и приводит пример человека с дипломом со специальностью филолога, которому присвоена высшая категория и без указания “учитель” в дипломе…
Совет: сначала внимательно вчитывайтесь перед тем, как наброситься на человека с необоснованными претензиями.

2 Вподобання

Людина пропагує російські контори перекваліфікації і каже, що це рівнозначно нашому диплому.
Що значить “накинулись”? На біса пропагувати тут приватні російські шараги, ще й під час війни? У нас немає поняття перепідготовки спеціаліста.

1 Вподобання

Не нашёл где пользователь LEXXX вообще хоть где-то упоминает за “российские конторы”.

Я неправильно розуміла Ваш комент)
Мала на увазі “дена”, який пітєрські шараги піарив.

Ну на этого персонажа я “накинулся”, наверное, в числе первых.

1 Вподобання