Чи можна працювати вчителем, маючи освіту "Філологія. Українська мова і література" (диплом магістра)

Я мала на увазі, що всі студенти-бакалаври педагогічних спеціальностей вивчають дуже велику кількість психології та педагогіки. У мене тих педагогік і психологій за 4 роки штук 30 було (вікова, дитяча і т.д., переливання з пустого в порожнє). Ви закінчили не пед.магістратуру, а філологічну, а перед тим взагалі менеджмент. Закон не забороняє перепоступати на іншу магістратуру, але в законі про освіту чітко пише, що для вчителювання має бути вища педагогічна освіта. Наприклад, моя подруга закінчила навчання на художника, але їй довелось закінчити ще пед. ВНЗ за спеціальністю обр.мист., щоб бути вчителем у школі.
Можна вчителювати, якщо у Вас подібна не пед. спеціальність, але там начебто на рік-два дається добро і при умові, що за цей час треба десь заочно на педагога поступити, бо просто “попросять” за професійну невідповідність. Самі розумієте, рано чи пізно той диплом треба буде. “Підмазування” не допоможе - у мене в школі доця директорки з дипломом психолога сиділа соц.педагогом, не поступала вчитись, бо думала, що їй мама “порішає”, але за 2 роки її повноцінно виперли і замінили людиною з відповідним дипломом. Тобто тут домовляйся-не домовляйся, а впруть того, хто краще підходить і пронюхав ситуацію. А якби та дочка директорки вчилась заочно, її не чіпали б, по типу освіта відповідає.
У іншій школі соціальний педагог працює з 18 років, коледж ще не встигла закінчити, як вже прийшла. І поступила швидко на бакалавра, при цьому пішла в декрет. І що Ви думаєте? Прийшла на її декретне місце людина, яка вже мала бакалавра, за тих 3 роки на декретному місці ще й стажу більше мала. Але самі знаєте, на чиїй стороні закон. Якби попередня не поступила на бакалавра, то її б “попросили”.
Тому обов’язково закінчіть таку спеціальність, щоб в дипломі чітко писало “вчитель української мови та літератури”.

2 Вподобання