Атестацiя педагогiчного працiвника

Дійсно, в деяких НЗ не обтяжують вчителів формальностями щодо атестації (у нас саме так), але вам варто уточнити у директора щодо того, що ви бажаєте отримати вищу категорію а також звання “старший учитель”, щоб не було у березні несподіванок: " А чого ж ви мовчали про свої амбіції. Треба ж було семінар на район дати, досвідом перед вчителями міста поділитися…"

Раджу скористатися правом написання заяви на присвоєння більш високої категорії, яке виписане в п. 3.1. **Щороку до 10 жовтня керівники навчальних та інших закладів, працівники яких атестуються, подають до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації. У цей самий строк до атестаційних комісій подаються заяви педагогічних працівників про позачергову атестацію, про перенесення строку атестації, подання керівника або педагогічної ради закладу про присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Працівники, включені до списків осіб, які підлягають черговій атестації, мають право подавати до атестаційної комісії заяви про присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду).

Дивлюсь на календар, показує 18 грудня, а не 8 жовтня :slight_smile:

Дивіться. Може вам легше стане. Загалом, треба дбати про власну атестацію заздалегідь, а не гасити вогнище, коли воно вже згоріло. :face_with_hand_over_mouth:

Наче я на особистості не переходив. У вас ще є шанс підправити свій коментар.

1 Вподобання

Доброго дня))) ДОПОМОЖІТЬ І ПІДСКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА))))) Я вчитель початкових класів. Маю повну вищу освіту (диплом бакалавра та магістра). Після закінчення університету працювала вихователем в санаторію з 2012 року. Пропрацювала там 3 роки, потім декретна відпустка. Зараз маю стаж роботи 7 років. Але я ще не атестувалась. Зараз я уже працюю асистентом вихователя в інклюзивній групі в садочку і хочу проатестуватись на II категорію. Згідно з Типовим положенням я маю право атестуватись, оскільки маю іншу педагогічну освіту (не дошкільну) і я маю ще пройти курси по підвищенню кваліфікації по інклюзивній освіті. Скажіть, будь ласка, якщо я працюю в іншому навчальному закладі і на іншій педагогічній посаді, то чи можу я проатестуватись після того, як пройду курси по інклюзивній освіті, чи я маю проробити 1 чи 2 роки, а вже тоді атестуватись? Якими документами керуватись? Дуже дякую)))

Асистент вихователя не може атестуватися на ІІ категорію.

Добрий день. В листопаді 2019 року я пройшла курси в обласному ІППО 75 год. В березні 2020 року атестуюсь на 2 категорію. Мені потрібно до березня пройти ще 30 год на атестацію??

То виходить, що асистент вихователя взагалі не може атестуватись. Скажіть, будь ласка, яка статею керуватись?

Ні, не потрібно. Це видумки

Може і зобов’язаний щоп’ять років. Але не на категорії, а на тарифні розряди в діапазоні 10-12 т.р.

1 Вподобання

Скажіть, будь ласка, якщо в мене диплом магістра, то мені мали присвоїти 10 чи 11 тарифний розряд по інклюзивній освіті?

Це вирішує керівник закладу освіти.

Ще одне питання))) Якщо я цього року перейшла в інший навчальний заклад (тобто садочок), бо до цього працювала в санаторію, але була звільнена з роботи у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників і перейшла на іншу посаду (на даний час це асистент вихователя), але за освітою вчитель, то щоб одержати тарифний розряд 11 (зараз у мене 10), я маю пропрацювати 1 рік чи більше (чи менше), оскільки маю 7 років педагогічного стажу?

Ніщо не заважало відразу Вам встановити 11 т.р.

Мені присвоїли 10 тарифний розряд (бо завідувачка говорить, що у мене малий досвід роботи по цій інклюзії). А де можна прочитати про ці тарифні розряди для інклюзивної освіти? У мене буде тепер увесь час 10 т. р. чи є можливість одержати 11 чи 12 т. р.?

Заступники примушують набрати ще 30 год до атестації в березні 2020 року, незважаючи на вже пройдені мною курси в ОІППО в листопаді 2019 року (75 год). Яким документом можна себе захистити?

Є можливість на атестації отримати наступний тарифний розряд.

Заступники не мають документа, яким можуть примусити Вас проходити курси з 01.01 до березня в кількості 30 год. Цього немає в жодному документі. Незаконні вимоги просто ігноруються. Згідно Порядку підвищення кваліфікації працівників освіти та роз’яснення МОН на момент атестації в 2020 році працівник повинен мати мінімум 30 год підвищення кваліфікації. У вас вони є. Там не написано, що ви їх маєте пройти з 1 січня до березня. Заступникам не вистачає фаховості. Це біда і не лише у вас

3 Вподобання