Вступ в університет

Вы конкретно готовились, а мы сделали запас по ЗНО)) чтобы было больше вариантов.

И не нервничайте. Изменить уже ничего не сможете, смысл нервничать? Действуйте по ситуации.

Тут така штука. Скромний але недолугий запис в Умовах дуже схожий на контракт з махінаторами де є приписка “мелким шрифтом”, яку ніхто не читає, а через деякий час має великі проблеми і втрати.

Тобто в Умовах на трьох-чотирьох сторінках ВЕЛИКИМ ШРИФТОМ безліч разів написано “УКРАЇНСЬКА МОВА”, а десь внизу приписочка, (яку кожен трактує, як хоче, а навіть спеціалізований освітянський сайт її не зауважив), що де-факто перекреслила все, що написано в Умовах вище.

Але ж держава в особі МОН не махінатор? Чи все ж махінатор?

А покажіть мені де в Умовах, навіть “мелким шрифтом”, написано, що за ЗНО з української мови та літератури ставлять ДВІ оцінки з балами? А де написано, що в ЄДЕБО в абітурієнтів, які подали сертифікат ЗНО з балом за українську мову та літературу має бути написано, що вони подали інший сертифікат - з балом за українську мову? Хіба це не введення в оману всіх, для кого зроблено публічний доступ до особистої інформації про вступників ?

1 Вподобання

Ну так я ж і написала «скромний» в лапках, що і означає недолугий. І такий запис «мелким шрифтом» є принаймні маніпулятивним - хтось його не прочитав, а ті, хто прочитав, зрозуміли кожен по-своєму.
Ви ж розумієте, що не я писала ті Умови прийому :slight_smile: . Але прочитала з усіма приписочками. І все одно не була впевнена, адже з таким формулюванням можна «викрутити» як завгодно. Також вважаю, що це введення в оману (свідомо чи несвідомо), про що і написала вище. Отак «грамотно» склали документ. Краще б безліч разів на кожній спеціальності написали укрмова або укрмова і література.

А цього і не написано в Умовах прийому. Тому що умови прийому пишуть в МОН, а все, що стосується ЗНО, пишуть і роз‘яснюють в УЦОЯО. Це різні парафії. І УЦОЯО ще до початку реєстрації на ЗНО і навіть до оприлюднення МОН Умов вступу розмістили на своєму сайті презентацію щодо тестів з укрмови і з мови і літератури. І там на сторінках 6 і 10 можна побачити, що будуть окремі оцінки за мову і за мову з літературою при написанні сертифікаційної роботи з укрмови і літератури.
https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2020/09/14.09.2020_ZNO-2021_-zagalni-pytannya.pdf

P.S. Не пригадую, щоб ми тут обговорювали, що і як вноситься в ЄДЕБО. Але думаю, такі питання краще ставити МОНу або Інфоресурсу, бо саме вони є за це відповідальними.

1 Вподобання

Я прекрасно розумію, що не Ви писали Умови. І претензії зовсім не до Ваших слів. Скоріше навпаки. Це більше на випадок потенційних виправдань зі сторони МОН.

А після нашого першого обміну думками стосовно цієї ситуації, я так і подумав, що в разі якогось великого кіпішу і масового невдоволення щодо цієї проблеми, то МОН і УЦОЯО знайдуть стрілочника в особі Інфоресурсу (точніше, їх хлопчика/дівчинки які щось наплутали в програмці).

Ну і те, що абітурієнти мають орієнтуватися не на один із слайдів презентації десь глибоко в архівах сайту, а на Умови вступу чи якийсь інший публічний і широко поширений завчасно та юстований НПА УЦОЯО. (Раптом, що це також не до Вас претензія :wink: )

Між іншим, на 10 слайді написано, що учасник ЗНО “може” отримати ( а не “отримає” три оцінки: бал за ДПА, бал за мову, бал за мову і літературу. Тобто учаснику потрібно було при реєстрації виявити бажання отримати окремі бали - поставити галочку у відповідній графі (так, як це було реалізовано для предметів з вибором балів для ДПА (1-12) і для ЗНО (100-200). Але цього не було зроблено. Також там ВЕЛИКИМИ літерами написано: Усі деталі буде повідомлено в наказі МОН про затвердження Умов вступу. А деталей - ноль.