Закінчити отримання вищої освіти після перерви в 19 років

Доброго дня, добродії.
В мене така ситуація. З 1998 по 2002 роки я навчався в Національному Університеті в Дніпрі. Через проблеми психологічного храктеру покинув наприкінці 4 курсу (не з’явився на на держ. екзамен) і був відрахований. Зараз мені 40 років і я нарешті дійшов до того що треба завершити навчання. Через те, що для мене це дуже болісне питання я не забрав документи.

Підкажіть, як на вашу думку можна закінчии або отримати вищу освіту. Мабуть поновитися вже не можна, чи ні?
При вступі на навання чи можє бути кикористаний попередній академічний здобуток?
Дякую за підтримку.

Обращайтесь в канцелярию вашего вуза. Такие вопросы все равно решает только ректор.
Вас, скорее всего, не будут восстанавливать на учебе - слишком много времени прошло с тех пор. И программы обучения менялись, и законодательство, и даже список специальностей поменялся.
Но документы отдадут, и вы сможете поступать по новой, на первый курс, через ЗНО.

Дуже дякую за відповідь.

Абсолютно не погоджуюсь з вашими прогнозами. Іноді, краще зовсім нічого не писати, ніж те, що ви написали.

Я знаю випадок, коли людина була відрахована з ВНЗ у 1983 році, поновилась на навчання у 2017, у 2018 отримала диплом бакалавра, а у 2020 магістра.

1 Вподобання

Ви ж дали посилання на НПА, а самі його читали?

  1. Поновлення до складу студентів здійснюється ректором
    (директором) вищого закладу освіти незалежно від тривалості
    перерви в навчанні, причини виключення, трудового стажу, форми
    навчання і з врахуванням здатності претендента успішно виконувати
    графік навчального процесу.

То чому ж ви пишете зовсім протилежне в коментарі до НПА? Ви мене розчарували. Буду більш уважно читати те, що ви пишете.

Я не доллар, чтобы всем нравиться :slight_smile: Могу и ошибаться. Поэтому пишу здесь что знаю, а не завожу платные консультации. Или помогу - или меня поправят.
Время покажет. Надеюсь, Sergiy12 сообщит нам итог этого дела.

У меня была аналогичная ситуация (перерыв 16 лет). Оказалось что все возможно, но нужно было сдавать большую академразницу из-за изменения программы за эти годы (все совпадающие предметы были перезачтены). Правда я в итоге решила поступить совсем на другую специальность на 1-й курс, потому что первая мне была уже совсем не близка.
Стоит обратиться в деканат своего факультета.

Дякую всім за відповіді, буду писати заяву! Обов’язково повідомлю про результат.

1 Вподобання