Військова підготовка при університеті

Навчаюся на другом курсі бакалавріату. Маю намір змінити спеціальність і заново вступити на 1 курс. Знаю, що при відрахуванні з університету за власним бажанням втрачається право на відстрочку від призову на строкову військову службу. Але відстрочка надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах. Скажіть будь ласка, чи можу я, у разі зарахування мене на підготовку офіцерів запасу за поточним місцем навчання, змінити університет попередньо відрахувавшись? Чи збережеться відстрочка? Чи існують якісь нюанси/підводні камені?

Сейчас уже изменили условия отсрочки. Она действует при любой, по порядку, учебе. Отсрочка не действует только в период между отчислением и новым зачислением. А про ваше отчисление военкомат узнает сразу же :wink:

1 Симпатія

Можно пожалуйста по подробнее? Не нахожу информацию про изменения.

Статья 17, пункты 8 и 12

У пункті 12 описаний процес переведення. У мене ситуація наступна: я хочу змінити місце навчання та спеціальність та заново вступити на перший курс, попередньо відрахувавшись з поточного місця навчання (2 курс бакалаврату). Найшов наступну інформацію: http://sp.knu.ua/актуальне-про-права-ви-запитували-м-2/ згідно якої раніше у статті 17 була частина 10, відповідно до якої, відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти можна втратити, якщо особу було відраховано з навчального закладу за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість, незалежно від її поновлення чи повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу. Ця частина ст. 17 була вилучена на підставі Закону № 2145-VIII від 05.09.2017.
Цьому можна довіряти?